27 November 2020 Friday
Peki futbolcu ne yapmalı? Tüm bu stratejilere uymalı ve o formanın hakkını vermeliyim demeli. Eğer yönetim verdiği sözleri yerine getirmemiş olsa idi ben bugün bu yazdıklarımı sakız gibi çiğnerdim

Sporun içinde sıradan bir vatandaşım. Yıllardır da spora hizmet ediyorum. Kah kızıyor, kah gülüyor, kah bazı sıkıntıları içime atıyorum.

Yıllardır spor adına futbolda istikrarı yakalamak için uğraşıp duruyoruz. Bazıları gecesi ve gündüzünü inanın bu duruma üzülürken neden sorusunu soruyorum. birbirine karıştırıp bu kulübe faydalı olmaya çalışıyor.

Bazıları ise taraftar kimliği ile her başarısızlıkta kelle koparmak için uğraşıp duruyor. Cevaplanması gereken çok şey var. Bir futbolcu geldiği takımdan ne ister ki? Anlaşmada attığı imzanın karşılığını değil mi. Peki bu imzanın karşılığında Kulüp yönetimi futbolcudan ne ister? Çok değil sadece arkadaşlık, yardımlaşma, takım için mücadele ve kazanma hırsı.

Bir de taraftarlarla bütünleşme. Peki biz bunların kaçını yapıyoruz. Hayati bir maça çıkıyoruz kazanmaktan başka Çaremiz yok. Öyleyse ne kazanma hırsı, mücadele ve yardımlaşma yoksa tabiki bazı sıkıntıları da ardından getireceksin.

Eğer sen deplasmanda  eline geçirdiğin bir kaç pozisyonu şahsi becerisizlik ve vurdum duymaz bir şekilde tavıt takınıp duruyor zaten bizim de yazacak başka bir şeyimizde olmayacaktır.

Bu kadar basit goller nasıl yenir çok düşünmeyin Cevap soruda gizli. Yıllardır bu kulübün içinde futbol takımımız adına hizmet ediyorum. Çok badireler atlatıldı. Şimdi her şey iyi gitmesi gerekirken neden bunlar oluyor anlamış değilim.

Rakip takıma bir bakın arkadaşlar. Transfer yasağı var. Sıkıntı yaşattıran futbolcuları gönderiyor. Yönetimsiz kayyuma kadar geliyorsa ve futbolcular bunlardan yorulmuş olması gerekirken daha da azimle mücadele ediliyorsa ben başka bir şey demiyorum.

Herkes elini vicdanına koymalı bu sürecin bir an önce bitmesi gerek. Kötü oyna ama mücadele et.  Kaçır, mağlup ol. Hepsine yine de eyvallah ama o hırsı ve isteği sende bulamıyorsam. Zamanı gelince çok şeyler yazacağımı da bil. Bu duruma nasıl geldiğimizi konuşurken neden sorusunu soruyorum. Kimsenin elinde sihirli değnek yok. Bu futbolcu topluluğu isteyecek takım kazanacak. Başka söze hacet bile yok.

Denizlispor maçı kritik ve çok zor geçecek bir maç. Biri düşmeme adına diğer biz ise biraz kendimizi toplama adına yapacağımız bir maç olacak. Kolay olmayacağını da buradan yazıyorum. Bir yönetim bir futbolcuyu transfer ederken ondan ne ister. İyi bir sezon geçirmesini takımı için mücadele etmesini arkadaşlık bağlarının kuvvetli olmasını ve aldığı paranın hakkını vermesini.

Peki  futbolcu ne yapmalı?  Tüm bu stratejilere uymalı ve o formanın hakkını vermeliyim demeli. Eğer yönetim verdiği sözleri yerine getirmemiş olsa idi ben bugün bu yazdıklarımı sakız gibi çiğnerdim.

Kim ne derse desin futbolcu bütün olarak oynarsa başarı gelir. Yoksa bizi, kendilerini ve yönetimi zora sokarlar. Ne dersek boş bundan sonra neler yapacaklar hep beraber göreceğiz. Ya bu deveyi güdeceğiz ya bu diyardan gideceğiz derya atalarımız. Esen kalın.


Giresunsporyılmaz-vuralspor28çotanakEskişehirspor

Yazarın diğer yazıları

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha