27 November 2020 Friday
Bu kulübü yönetmek o kadar kolay değildir. Ben bundan sonraki süreçleri merak ediyorum. Bakalım o çığırtkanlar neler söyleyecek. Dilerim başarılı oluruz. Yoksa ağzı olan konuşup duracak

Milli maçların ardından tekrar lige dönüyoruz. Milli takımımızın İsveç’i yendiği maça baktığımda genç ve dinamik bir kadronun geleceğini konuşmaya başladık. Tabi ki bazı sıkıntılar var. Ay-yıldızlılarımızın savunması hâlâ s.o.s veriyor. 

Bu bizim lig takımlarımızda da aynı sancı ki bir türlü önlem alınamıyor. Rusya’ya yenildiğimiz maçta daha açık ve net görülmüştü.  Avrupa Ligi’ne kötü başlangıç yapmamıza rağmen İsveç karşısındaki son dakika galibiyeti ile mücadele ve kazanma hırsının önüne geçilemeyeceği bir kez daha görülmüş oldu. Tebrikler ediyorum.

                Giresunspor’a gelince… Üç maçın ardından alınan bir yenilgi ile taşların yerine oturulmadığı çığırtkanlıkları başladı. Üç maç kazanılırken sesi çıkmayanlar konuşmaya ve yazmaya başladı. Evet kötü oynadık, pozisyon bulamadık. Hepsi doğru da iyi bir şey yapılmıyor mu derseniz fazla yazmak da işime gelmiyor.

Arkadan ‘sen şunun adamı mısın?’ deniliyor. Biz sadece Giresunspor sevdalısıyız. Kötü kötü de hiç mi iyi yok ya adam buralardan bir şeyler atılıp onları yazıya döküp iyi de olsa kötü de olsa yazıyor. Nereye kadar gidecek bilmiyorum.

Birkaç kişi var. Takım kötü gitsin diye bekliyorlar. Tamam hatalar yapılıyor, takım istediğimiz gibide gitmiyor diyebilirsiniz. Daha sezon başındayız. Kimin ne olacağı belli değil. Sonuçlara aldanarak bu ligde fazla şanslıda olmayabilirsiniz.

Biz sadece işimize odaklanalım. Bu hafta Afjet Afyonspor   geliyor. Çıkalım aslanlar gibi savaşıp mücadelemizi edelim ve kazanalım. Gerisi ne söylerse söylesin umurumuzda olmasın. Kuru b.. çatmaya yapışmaz. Herkes işine bakacak. Uzaktan kavalın sesi hoş olur ama yakınlaşınca neler yapılıyor neler yaşanıyor daha iyi bilinir.

Bu kulübü yönetmek o kadar kolay değildir. Ben bundan sonraki süreçleri merak ediyorum. Bakalım o çığırtkanlar neler söyleyecek. Dilerim başarılı oluruz. Yoksa ağzı olan konuşup duracak.

Yıpratmak yerine yapıcı olmak gerekmez mi? Sonuç ne olursa olsun bu takım öyle basit düşüncelerle bir yerlere gelmiyor. Bu futbolcular dünyanın bir tarafından gelip hem kendisi hem de takımlarını başarılı yapmak için uğraşıyor. Biraz sabır, her derdin ilacı olacaktır. Esen kalın.


yalçın-esenGiresunsporspor28Çotanaklar

Yazarın diğer yazıları

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

  • Efecan bora 01.10.2018 23:11

    Sayın yalcın abi bu takım iyi ama hoca iyi deyil bir hoca takıma enerjisini verir heycanını takıma katar bakıyom sanki giresunspor ne yaparsa yapsın görüşü var şimdi size soruyom 1-ergin keleş takıma ne katıyor yada ne veriyor 2- sahda bir oyuncu eksikken muhammed reyisi alıyon oyuna 3- biz sahda ne oynuyoz ya da ne oynamaya çalışıyoz anlamak mümkün deyil biran önce beyin degişmesi lazım yoksa ne umut kalacak ne huzur yine huzran yine hüzün olcak bu kadar korkak futbol oynatan ne kanattan bindirme yapa bilen ne ortadan gide bilen ne de kontra atak yapabilin bir takım deyiliz biz nerden nasıl gool atacaz allahın aşkına bir dermisiniz bana biran önce diyadin istifa etmesi lazım yoksa yoksa fırtına cıkarsa deniz taşarsa yerle bir oluruz saygı sevgilerimle Efecan Bora

Yorum yaz

Captcha