02 December 2020 Wednesday
Kimseyi unutmayalım. Çok insanlar bu şehre ve takımına desteğini hep verdi. Onlara da hizmetlerinden dolayı saygıyla eğiliyoruz

Bu şehrin yollarına çıktığımda iki şeye takılıyorum. Giresunspor ve ekonomisi. Bazen ne olacak da benim sinirlerim alt üst olacak diye endişe bile edebiliyorum. Bu şehirde bu sezon futbol kötü yönetiliyor veya oynanıyor diye çok telefon ve konuşmalar aldım ama benim gibi düşünenlerde oldu. Yanıldığımı düşünenler de. 
Bazen paranoyak bile olduğumu düşündüm. Kime ne söylesem sendemi brütüs misali beni bile eleştirmeye başladılar. Yollar aşınıyor ama bizleri dinleyen kim?
Bazen onların haklı olduğunu düşündüğüm de olmuştur ama bunu doğru dürüst izah edenler olunca katıldım. Hiç bir Giresunspor maçı dâhil bırakın gelmeyi ismini bile zikretmeyenler olunca onlara hak verme yerine biraz nasihat vermek daha doğru olur dedim.
İzah ettim, bazıları ‘doğru abi haklısın’ dedi. Bazıları ‘bırak abi göz var gönül sevdamız yine yollara döküldü’ dedi. Bazen o Karadeniz’in hırçın dalgaları aklıma gelince neden neden bu hırçınlığı futbola yansıtamadık dedim.
 İnsanların çokbilmişliği öne çıkınca bu kadar bilmişlik vardı da neden bu hale düştük demezler mi? Demek ki dışarıdan çokbilmişlik taşlanmıyor. Eğer bu şehirde yaşayıp bu şehrin nimetlerinden yararlanıyorsak bir dakika bu neden diye sormazlar mı? 
Sor kardeşim sor ki O da bu sorumluluğu yaşasın. Bazılarını devamlı konuşuyor ve ikna edemiyoruz. Nedeni belli mi onu da bilmiyoruz. Birileri bu yükün altında çabalıyor. Beğenirsiniz beğenmezsiniz ama ortada duran birileri yoksa o zaman bu yönetime de sağlıklı olun. Tamam, herkes suçluda masum kim. İlgisizler mi her halde öyle daha ne diyeyim ki.
Bu kulübe çok idareciler gelip geçti. Üstüne üstlük kendi öz varlıklarını da bu kulüp için harcadılar. Kendilerini kaybettiler ama sorumluluklarını asla. Onun için takım sahaya çıkınca en büyük başkan naraları attılar.
Bu bir zamanlar hikâye gibi masal gibi geldi geçti. Şu son yedi yıl içinde bu işleri bu söylemleri mumla aradık. Taki babasından kalan bu gönül sevdası O’nu da bunların arasına kattı.
Mustafa Bozbağ’a da atılan sloganlar ortada O’na da yaptıkları için minnettarız. Yapamadıkları için de yaptıklarının teminatı diyoruz. Kimseyi unutmayalım. Çok insanlar bu şehre ve takımına desteğini hep verdi. Onlara da hizmetlerinden dolayı saygıyla eğiliyoruz. Esen kalın.

 


yalçın-esenGiresunsporMustafa-Bozbağspor28Çotanaklar

Yazarın diğer yazıları

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha