16 April 2021 Friday
Biz lideriz, lider gibi düşünmek lider gibi koşmak ve sonunda tam da söyleyeceğim ama daha lig bitmediği için şampiy gibi mücadele etmek zorundayız

Yazıma önce teknik adamlardan bahsederek başlamak istiyorum.Teknik adamlar kötü giden bir sürecin aşılabilmesi için futbolcuların düşük motivasyonlarını yukarı çekebilme adına çabalayıp dururlar.

Bunu bu maç haftası sürecinde devamlı kurgulayıp yaparak onların motivelerini artıracak çalışmalar, konuşmalar ve etkinlikler düzenlerler. Hem taktik hem teknik olarak rakibin oyun sistemi de dahil olmak üzere videolar izlettirilip bilgi sahibi yapılmasını sağlarlar.

Daha sonra duyuru panosu, toplantı odaları konuşmaları ve sonunda soyunma odası konuşmalarıyla maça adapte olmak adına  nokta koyulur.

Giresunspor Başkanı ve teknik ekibi bunu bu maça kadar güzel bir şekilde işledi. Bu maçın ortamı anatomisi diğer maçlara göre daha iyi organize edilmeli rakibin   kendi sahasındaki avantajını ortadan kaldırabilmek için bazı hamleler yapmak gerekliydi.

Oyun kurdurmama  ve rakibi oynatmama  adına yapılacak hamlelerle bu işin içinden en güzel bir şeklinde çıkılmalı idi. Giresunspor rakibi Samsunspor karşısında önce gol yememe adına yaptığı iyi savunma anlayışını kontra ataklarla gol bularak maçı noktalamak istiyordu.Rakibin hırsı kazanma adına yaptığı agresif  hareketlerle iki futbolcusu oyundan atılınca ibre Giresunspor’dan yana döndü.

Tabiki bu arada yapılan değişiklikler tam puan olarak teknik ekibin hanesine  yazılmalıydı. Teknik adamlar bir kaç maçın kötü gidişinden dolayı eleştirilebilirler lakin Giresunspor tarihinde bu başarıyı bu galibiyet rekorunu bu teknik adamlar yaşattığı için onlara daha da güvenmek hatta desteğimizi vermemizin gereğini hep yazıyorum.

Çünkü hiç bir şeyin zor olmadığını yeter ki onu 11 parçaya bölmesini bilmemiz gerektiğini, arkamızda sevdiklerimizin olduğunu önümüzde bir müsabaka ve tarih yazmak bizim elimizde dediğimiz bir müsabakayı kazandık ve döndük.

Biz lideriz, lider gibi düşünmek lider gibi koşmak ve sonunda tam da söyleyeceğim ama daha lig bitmediği için şampiy gibi mücadele etmek zorundayız. Sonunda ne yazılır ne söylenir.

Mücadele gücümüz,kazanma arzumuz ve oyun disiplinine bağlılığımız bizi başarıya ulaştıracaktır. Esen kalın.

 

Yorumlar

 • Ali 26.03.2021 20:53

  Giresunspor,Samsunspor macındaki Olağan üstü mücadeleyi ,kalan yedi maçda Aynı futbolu oynarsa Şampiyon olmaya Yeterde artar bile.

 • yalçın 25.03.2021 15:48

  Ben yıllardır bu kulüple yatıp bu kulüple uyanıyorum.Bir şeyin sonu gelmeden bitti diyemeyiz.Bu takım 3 mağlubiyet aldığında bile onlara güvenimi kaybetmemiştim.Şimdide ayni duygulardayım.Lakin bu futbol ve neler olacak neler bitecek kestiremiyorsunuz.

 • Ali 23.03.2021 23:19

  Şampiy diye bir şey yok Tiye almak gibi Önce şehrin spor yazarları takımı Cesaretlendirecek Şampiyon olmaya

 • Halil aykıt 23.03.2021 20:19

  Slm abim bizim şuan tek eksik olan bir var bir ayağa top birazda pozisyon üretken olmamız lazım bu olursa tam dört dörtlük bir takım oluruz bunlar olmayınca birazda şansa kalıyor işimiz pozisyon ağırlık li çalışmamız lazım nasıl gool atabiliriz nasıl üretken ollabliliriz onun üzerine çalışsak harika olcak çünkü rakip takım top oynayıp izleyen değilde biz oynayıp atak yapan gool pozisyonu üreten takım istiyoruz İstanbulspor maçını alırsak bu dahada harika olcak biz inandık o sene bu sene şampiyon Giresunspor ????

Yorum yaz

Captcha