07 March 2021 Sunday
Asıl zor olan kötü oynarken kazanmak. Bunu bile beceremedik. Topun dönekliği çok, yol ise çok uzun. Beklemek daha da zor. Endişe yersiz. Bu kulübün durumunu herkes biliyor. Bilmek bir yana herkes anlıyor.

Sorun sadece galibiyet değil, kazanmanın yetmeyeceği bir yolculuğu düşünmek istemiyorum. Herkes şu anda nereye gideceğimizin bir yolun meçhul olduğunu söylüyor.

Bu meçhule giden yolda doğrusu az veya çok Ahmet’e, Mehmet’e sormadan ilerlemek. Hepsi bu. Biz bu futbolcu kardeşlerimizden ne istiyoruz. Az buçuk futbol. Bir kaç maç kazandık ahkâm kesmeye başladık.

Şimdi ise bir karamsarlık almış başını gidiyor. Bir şeyler mi var kardeşim demek geliyor ama boşuna konuşmayayım diyorum. Bazen duyarsızlıkta olmuyor değil, başıboşluk vurdumduymazlık bitse de gitsek gibi imaların reçetesine sığınanlar bir gün mutlaka bunların akıbetine uğrayacaktır.

Biz olması gereken yerlerin hayalini kuruyoruz. Bunu da hak ediyoruz. Lakin futbolcu kardeşlerim hâlâ bunun farkında değil. Kısaca kendimize yeter olmaya çalışıyoruz. Futbolun yanıltıcı olduğunu şakasının olmayacağını hep söylüyorum.

Maç başlıyor bu takım işte diyorlar. İdeal kadro bu peki kaç haftadır iyi futbol ve kazanılan maçlarda oynayanlar bunların hiç mi katkısı olmadı. Yineliyorum. Manisaspor takımı hücum etmeyi bir tarafa bir puan alsak da dönsek derken, bence ceza sahası içi ve dışında parsellenmeyen yerler, hatta futbolcular ceza sahası üzerinde topa vurdurulup yenilen golde hiç mi savunmanın hatası yoktu.

O pozisyonlarda ben şahsen hep onuru aradım. İddia ediyorum bu ligin en iyi kesici oyuncusu beğenirsiniz beğenmezsiniz ama ortada gerçek te bu. Yediğimiz gole bir bakın elini sallaya sallaya şut çekiyor.

Bunu rakip bir kaç kez daha yaptı. Ne desek boş.  Bir iğne dokundu ve bu takım o koşmaktan mücadele etmekten bıktı gibi oldu. Bu takım bu kadar iyi futbol oynarken nasıl bu futbola döndü. Eğer başka bir orun varsa o halledilir. Önemli olan birlik ve beraberliğimizin bozulmamasıdır. Biz kaybederken rakipler de puan kaybediyor. Kısaca kaybettik ama yıkılmadık. Manş denizinde yüzüp de Batlama deresinde boğulmayalım.

Bazıları bir maçın kaybedilmesinden dolayı yok şu gitsin yok bunla olmuyor gibi söylemlerle hem o kişileri hem de futbolcuları hedef göstermeye çalışıyorlar.

Bence onlar bu takımın yanında olmalıdır. Ben hocama ve futbolculara güveniyorum. Bunun bir şaka olduğunu kabul ediyorum. Esen kalın.


yalçın-esenGiresunsporManisasporspor28Mustafa-Bozbağmetin-diyadinfatih-tekkeAnıl-Atağcaner-arıcıhüsamettin-tutözgür-yılmaz

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha