27 November 2020 Friday
Demek ki bizde bir sıkıntı var

Bazı şeyleri yarım bileceğimize  bilmememiz daha iyidir. Maharet ve ustalık başka şeylerdir. Herkes davul çalar ama tokmak pek makama uymazsa çıkan ses de kişileri rahatsız eder.
İyileşmeyen yaranın cerahati bir türlü boşalmıyor. Şunu yapıyorlar olmuyor, bunu yapıyorlar olmuyor. Kısaca kadro bu.
Hep söyledim durdum. Bir orta saha bir stoper ve bir forvet dedik. Kimse oralı olmadı. Eğer senin saha içinde önün boş ve hareket sahanı ileriye yönlendirmiyorsan demek ki ürkek korkak ve kendine güvenin yok demektir.
Oturduğu yerde tek başarılı olan tavuktur. Niye çok mücadele edemiyoruz. Neden rakibe baskı yapamıyoruz. Neden hücumda istenilen pasları ortaya koyamıyoruz derseniz. Önce yaş ortalamasına bakın. 
Savunma oyuncusu topu kaptırıyor. Yürüyerek defansa geçmeye çalışıyor. Pozisyon sonrası gol oluyor. Rakip Denizlispor  belki de en rahat galibiyetlerinden birini aldı. Bizim beğenmeyip bıraktığımız futbolcu rakibin son adamı olarak görev yapıyor. Hata bile yapmıyor. Demek ki bizde bir sıkıntı var.
Son dört maç kaldı. Yönetim çıkın alın maçı siz yazın diyor. O sahayı rakibe dar etmesi gerekirken rakip bize sahayı dar ediyor. Başkanın son haline bakınca üzülüyorum. Nasıl bir transfer anlayışı oldu bilemiyorum ama bazen çok hevesli olmalarına rağmen ne yapacaklarını bilemiyorlar.
Ayrıca şunu anladım ki hoca göndermek meseleyi çözmüyor. Demek ki sıkıntı başka yerlerde. Seyirci küsmüş ki inanın 1000 kişi yok tribünlerde. Yazık, demek ki güven kalmamış takıma  boş tribünlere oynuyoruz. Yeter artık yeter. Hiç kızmadan sesimi yükseltmeden maç seyreden ben bile isyan ediyorsam seyirci ne yapsın.
Sağır değilim. Her şeyi duyuyor ve görüyorum. Söylenecek çok şeyler var ama bu kötü tabloda yıkmak yakmak ta istemiyorum. Esen kalın.

 


yalçın-esenGiresunsporspor28Çotanaklarkralca

Yazarın diğer yazıları

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

  • raprap 21.04.2019 02:49

    ağzına sağlik yalçın abi bir kaç yorum okudumda yok fırat aydunus 1 ay cezadan sonra ilk maçında bizi yaktı aykutun penaltı pozisyonunda top ele çarptı 2.devre giresunun penaltısını vermedi gibi seyredenler başka gözlemi seyrediyorlar hakem aykuta izah etti aykut itirazda bile bulunmadı diyelimki o penaltıyı verdi hakem. ilk yarıda denizli 2 attı 3, 4 te kaçırdı denizli kaçırmazsa ilk yarıdan iş bitecekti ne güzel dediğin gibi denizli elini kolunu sallaya sallaya sahasındaymış gibi çok rahat bir galibiyet aldı inanın hafta boyunca futbolcuları motive eden yönetim teknik heyet ve cefakar çotanaklar denizlinin böyle dediğiniz gibi rahat galip geleceğini açıkçası ben bile düşünmedim. adana denizliye 2 hafta önce ecel terleri döktürdü hakemin 4 dakika uzattığı maçı sakatlığı bahane ederek 11 dakika uzatarak denizlinin gol atmasına zemin hazırladı golden sonrada maçı bitirdi yani bakıyorumda giresunda böyle bir şey yok sanki unu elemişler eleğide duvara asmışlar gibi işiniz çok ama çok zor hep afyonun takılmasını bekleyeceksiniz afyon demişken bir yorumcuda haydi altınordu diyor afyonu yensin diye bende dedim ki sizin takım yenmesin. ne zamana kadar altınordu ve afyonun diğer rakiplerine haydi de haydi diyeceksiniz. youmcunun bir diğeri 2.yarı denizliyele başabaş mücadele ettik ve top bizdeydi baskı kurduk allah aşkına hepimiz seyrettik giresun sahasında hazırlık paslarını uzatarak top çevirdiyse bumu baskı rakip sahada bunları yapabildinmi sağlı sollu ataklar yapabilseydin zaten gol atardın 2.yarının belli bölümlerinde top çevirince güzel oynamışmı oldu giresun sanki göz aldatması gibi saman alevi gibi bırakın o kadarınıda yapsın artık allah yardımcınız olsun çıkmayan candan ümit kesilmezmiş nediyelim hoşça kalın

Yorum yaz

Captcha