07 March 2021 Sunday
Bırakın herkes işini yapsın. Herkes bu işi ben biliyorum derse o zaman teknik kadroya ne ihtiyaç var. Bu Adam iyi işler yapıyor

Oyunun içinde olmak, her şeyi görmek anlamına gelmez. Her şeyi de bilmeniz mümkün değildir. Sakin olup bir şeyleri paylaşmak veya bahsetmek veya etrafınızdakileri rakip görmeniz doğru değildir. Dışarıdan bakmak da yeterli değildir.

Bırakın herkes işini yapsın. Herkes bu işi ben biliyorum derse o zaman teknik kadroya ne ihtiyaç var. Bu Adam iyi işler yapıyor. Rahat bırakıldığında daha da güzel işler yapacak, onun için bilmişliğin âlemi yok.

Giresunspor takımı bir deplasmandan daha puanla döndü. Karnemiz dışarıda hiç de fena değil, lakin içerde yenildiğimiz bir kaç maçı hatırladıkça olmaz böyle bir şey demek geliyor içimden.

Başkalarının neyi doğru neyi yanlış yaptığı beni ilgilendirmiyor. Ben kendi doğrularımla bilgi ve becerilerimle bu takımın başarılı olacağına inandığım için bazı süreçler ortaya koyuyorum diyen bir teknik kadroya da bu yazımla bir kez daha sahip çıkıyorum.

Çünkü ligin neresinde olduğumuz belli. Kaybedilmiş bir şey var mı? Yok.  O zaman sadece bu takıma desteğini ver yeter. Yok ‘şunda hâlâ ısrar ediliyorsa vay halimize’ demenin de anlamı yok.

Bizim takım diğer takımların yaptığı transfer politikasıyla aynı değildir. Neyimiz varsa onu harcama yoluna gidiyoruz. Ayağımızı yorgana göre uzatmazsak şöyle bir bakıp kimler ne durumda diye ahlar çekmeyelim.

Balıkesirspor takımına karşı zaman zaman iyi oynadığımızı hatta bir veya iki pozisyon dışında rakibe fırsat vermediğimizi söyleyebilirim. İlk yarı ve ikinci yarının ortasından itibaren sahaya hakim olan takım biz idik.

Atılacak bir gol ile üç puanı alabilirdik lakin fırsat yakalayıp kaçırdın mı ikinci bir şansı da bloke etmiş oluyorsun. Alınan bir puan sevindirici. Oynanan futbol iyi, sonuç ise ilerideki maçlarla daha da şekillenecektir diye düşünüyorum. İlk yarının son haftalarını oynuyoruz. Artık bu işin şaka tarafı da yok. Çok çalışıp bu maçlardan yüzümüzün akı ile çıkmalıyız.

Yoksa ilk yarıda yapılan tüm emeklerimiz boşa gitmiş  olur. Biz hayallerle uğraşmıyoruz. Futbolun içindeki gerçekler ayna gibi karşımızda duruyor. O halde bu gerçekleri gün yüzüne çıkartabilirsek oh değmeyin keyfimize. Esen kalın.


yalçın-esenGiresunsporBalıkesirspormetin-diyadinspor28Mustafa-Bozbağ

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha