14 May 2021 Friday
Giresunspor'da yaşanan belirsizlik ve sahipsizlik günü birlik bir oluşum gibi gelmiyor bana. Her şey ortada.

Giresunspor’da yaşanan belirsizlik ve sahipsizlik günü birlik bir oluşum gibi gelmiyor bana. Her şey ortada. 
Akıllı olmak bu kadar kolayken mantığın tersliğini her halde fark etmişsinizdir. Toplumun Giresunspor’da bir sorun var dediği sorun, neden sorun olmaktan çıkmaz? Şimdi yaşanan olaylara bir bakalım. 
Tekrar tekrar düşünelim. Ne görüyoruz? Yönetim eyvallah, mali imkansızlık, ilişkilerde aksaklık, daha ne olsun, başka söze gerek var mı? Kimse Giresunspor ile ilişkilerini kuvvetlendirmek istemiyor. Bir esnaf, bir iş adamı veya bir özel kurum şu kulübün takımına bir sponsor olma cesaretini bile gösteremiyor.
 Nerede kaldı bizim bu Giresun sevdamız nerede. Yeri geldiğinde bu şehrin nimetlerinden yaralananlar neden bir küçük tebessüm bile etmiyorlar. Ekonomik diyebilirsiniz, lakin yıllardır bu şehrin armasına küçük bir tebessüm bile göstermiyorsanız nerde kaldı sizin bu sevdanız. Bir kaç özel sektör, iş adamları veya taraftar bir ipin ucundan tutsa belki o borçlar kapanmayacak ama şu an itibarıyla az da olsa yaralarımız sarılabilecek. Hep söylüyorum. İyi ki Giresun’da yerel televizyonlar kapalı. 
Çıkıp haykırmak vardı ama olsun, verenden de vermeyenden de Allah razı olsun ne diyelim. Tabi ki diyeceksiniz ki neden bunlar bilinirken bu yönetim sızlanıyor diye. Şunu bilin bu kulüp yönetmek o kadar kolay bir iş değil. Sadece tesislerdeki masraf 100 binleri buluyor. Futbolcu maaşları maç başı alacakları, hatta peşinatları ile sonradan ödemeler göz önüne alındığında nasıl hiç bir destek olmadan ödemeler yapılacak hiç düşündünüz mü? 
Parası olan bile bu işin içinden çıkamıyor. Lakin toplumsal destek birlik ve beraberlikle her şey yerli yerine oturtulabilir. Yeter ki sahip çıkalım. Peki bunlar daha öncede gündemde idi ama elini uzatan olmadı mı yapacak bir şeyleri de kalmıyor. 
Sözün kısası zor günlerin habercisi gibiyiz. Valla kulübün sıkıntılarının futbolun dışında duyulmasını istiyorum. Bunları duysunlar diye karalamaya çalışıyorum. Unutmayalım, KULAĞI DUYUP VİCDANI DUYMAYAN İNSAN SAĞIRDIR. Esen kalın. 

 

Yazarın diğer yazıları

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha