12 April 2021 Monday
Bu transfer politikasını geçmişe dönüp değerlendirirseniz, bu yönetimin ne kadar duyarlı ve haklı olduğunu görebilirsiniz

Çok isterdim bugün de spor konuşmayalım veya yazmayalım diye. Ama ortam bizi rahat bırakmıyor ki? Ne yazsak ne söylesek boş. Giresunspor günümüzde bir sevgi, görgü birikimi ve özgür paylaşımımızdır desem en doğrusu olsa gerek.

Çıkıp sokaklara bir sorun nedir durum diye. Yok, bir şeyler olacak ama zaman yeter mi bilinmiyor diyorlar. Her şey hesap üzerine kurulduğu için tamam harcayalım diyebilirsiniz.

Lakin vicdan daha önemlidir. Yönetim ve Başkan ince eleyip sık dokudukları için geleceğe iyi adımlarla koşmak istiyorlar. Yoksa al alabildiğince deyip bu takım futbolcu ile donatabilir.

Hata yapmamak için uğraşılıyor. Şimdi kaleci sorunu gündeme oturdu. İnanın kendi takımında yüz binlere oynayanlar kendileri teklif gelince kapıyı 500-600 Binden açıyorlar.

Onun için biraz daha düşünmekte fayda var. Bu transfer politikasını geçmişe dönüp değerlendirirseniz, bu yönetimin ne kadar duyarlı ve haklı olduğunu görebilirsiniz.

Kaleci tercihin yerliden yana kullanmak isteniyor. Mutlaka stopere alınacak futbolcunun da yabancı olması düşünülüyor. Onun için hiç aceleci davranmadan kamp dönüşü takımlardan ayrılanlarla temas kurup daha da karlı bir transfer politikası izlenebilir.

Tabiki bu benim görüşüm. Giresun’da yerel gazete hep yanınızda olur. Masanızın üstünde durur. Ters yatırıp sadece sporda ne olmuş deyip de ön sayfasına bakmayanları bile tanırım.

Onun içindir ki kim ne yapmış kim nelere imza atıyor, önemli değil derler ve sadece Giresunspor neler yapıyor deyip o gazeteyi bir aşağı bir yukarı ezberlerler.

Yıllarını gazete sütunlarına vermiş abilerimiz ve kardeşlerimizi hep yaptıkları bu güzel görevden dolayı kutlamışımdır.

Doğru dik üslubunu bozmadan yazılan yazılar hep hatıralarda kalmış ve bu zamana kadar anılmıştır. Neyi yazdığını bilmeyen biraz kötü gitti mi elinin tersiyle takımı ve yönetimi itmeye çalışanlara da bazen bu çarkın nasıl döndüğünü bilmelerini hatta nasıl bu işler bu zorluklarla aşılıyor onu bilmelerini ona göre yazmalarını isterim.

Bugün takım iyi yarın kötü ise fırıldak gibi dönmenin de bir anlamı olmadığını iletiyorum. Bir şeyler yapıyorlar. Bırakın yapsınlar. Onlar bu ligin karnesini en iyi bilenler bize ancak onların yaptıklarının başarılı olup da hikâyesini yazmak olsa gerek. Esen kalın.


Giresunsporspor28Mustafa-Temel-BozbağBolusporAnılmetin-diyadinNahid-Yamakyalçın-esençotanak

Yazarın diğer yazıları

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha