22 January 2021 Friday
Bence gelir gider tablolarındaki bağdaşmamalar hatalı hesaplar söz konusu olunca kulüp başka birine yönetimle devredilince ortaya çıkıyor. Burada gündemi delegeler değil yöneticiler belirliyor

Zamanlama ve doğru tespit önemlidir. Sonrasında ise transfer yetmeyebilir. Kötü oyuncu yoktur. Uyumsuz sisteme uygunsuz oyuncu vardır. Bu konuda yöneticilerin ve sorumluların hata lüksü de  yoktur.

Peki daha önce  bu transfer lüksünü yaptık mı? Hem de nasıl. Futbolcu bir yıl veya iki yıl top oynamamış, yaşı da bir hayli fazla ama bir kaç menajer bozuntuları bu futbolcuları Giresunspor’a kakalamak için hayli yorulmuşlar. İmza attırmışlar.

Hele bir tanesi var ki hangi yönetim zamanında olduğunu biliyorum. Lakin geçmiş diyelim. Adam başkanın yanında çalışanının oğlu bir yıl futbol oynamamış, yeri zaten bu lig değil ama gel gör ki Bolu Kartalkaya’da sezon başı kampına girmiş. Lakin o zamanın parası ile 350.000 Bin TL imza attırılmış, Bir maç oynanamadan kulübe temlik koydurup parasını faiziyle aldırmış.

Zaten bazı açıklamalarda Eski Başkan Mustafa Bozbağ bu olaydan basın toplantılarında çok söz etti. Nelere para ödüyoruz diye dert yandı. Kısaca çok canımız yandı.

Onun için bu işleri şansa bırakmamak lazım.Artık Giresunspor başkanının da açıklamalarıyla bir hedef ortaya koymaya başladık. Bu ilerisi için güzel haberler. Takım teknik direktörünün beyanatlarıyla da başarılı ve kaliteli bir takım yapıldığı sinyallerini alıyoruz. Demek ki bu zor koşullarda bile hareketlilik yaşanıyor.

Borç konusuna gelince. Bence gelir gider tablolarındaki bağdaşmamalar hatalı hesaplar söz konusu olunca kulüp başka birine yönetimle devredilince ortaya çıkıyor. Burada gündemi delegeler değil yöneticiler belirliyor.

Malum bu kulübün belini parasızlık ve ödenmesi gereken borçlar büküyor. Çok zengin kişiler dahi ellerini cebine sokmayınca genç azimli ve Giresun sevdalılarına bu yükü taşımak  düşüyor.

Bu kişiler bu görevi yerine getirirken sadece seçilen yönetici değil, diğer yetkililerin de bu uygulamada yer alması gerekiyor. Bu zorluklar ancak, birlik ve beraberlik içinde hareket edilince kolay oluyor. Yoksa Bu rüzgarı zapt etmek çok kolay olacak gibi değil.Esen kalın.

 


hakan-karaahmetGiresunsporspor28Çotanaklar

Yazarın diğer yazıları

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

  • Nizamettin BİLİR 03.09.2020 20:15

    Giresun daki yerel spor köşe yazarları hep iyi niyetli ve Giresun spor zarar görmesin anlayışı içinde olduklarından özeleştiri yapamamak gibi bir sıkıntı yaşıyorlar sonrasında iş işten geçtikten sonra geçmişte yapılan yanlışlari dile getiriyorlar bu anlayış hep iyi niyetli oldukları için ama Giresun sporun geldiği nokta iyi değil.Peki yanlışlık nerede?

Yorum yaz

Captcha