02 December 2020 Wednesday
İzleme komiteleri kurarak futbolcu transferinde yanılmama adına hamleler yapılmalıdır. Eleğini asmış futbolcularla bu iş ne kadar gider siz söyleyin. Mücadele kazanma hırsı geldiği takıma vereceği katkı ile genç ve dinamik futbolcuları alt liglerde bulabiliriz

Giresun spor yönetimi üç yerli transfer yaparak kadroya takviye yapmaya başladı. Altay’ın orta saha oyuncusu Tevfik ile Gençlerbirliği’nin savunma oyuncusu Mahmut ve eski oyuncumuz Berkan Yıldırım takıma kazandırıldı.

Bence teknik patronun söylemleri ile yabancı transferinde acil yapılacak transfer çalışmaları bir an önce kampa kazandırılmalıdır. Hatırlarsanız Metin Diyadin’in söylemleri ile de kampa sezon başında 13 futbolcu ile katıldığını maçların başlamasına 15 gün kala yapılan transferlerin takıma uyum, kondisyon kuvvet, teknik aÇıdan faydalı olamadığını dile getirmesi ve yabancılardan istediği verimi alamadığını söylemesi tablodaki sıkıntıyı dile getirmişti.

Şimdi teknik direktör Hüseyin Kalpar da ayni görüşte. Bir an önce yabancılardan kurtulmak gereğini ortaya koyuyor. Çünkü bu yabancı futbolcuların takıma ilk yarı hiç biri bir fayda sağlamadığını belirtiyor.

Bir an evvel bu yabancıların elden çıkarıp 4-5 yabancı futbolcu transferi gerçekleştirmek gerekiyor. Bu sene de amaç bu ligde kalmak adına yapılacaksa bir an önce elimizi çabuk tutmalıyız.

Şimdi burada bir sıkıntı daha belirdi. Artık menajerlerle bu işin ne kadar hatalı olduğu ortaya çıktı. Daha önce futbolcu taramaları için bir kaç teknik kişilerin maçlara gönderilip izleme yaptığını biliyoruz. Bu kişilerin verdiği raporlar doğrultusunda genç futbolcular kulüplere kazandırılıyordu. Şimdi her kulüp menajerlerin eline düşmüş ve kötüsü de iyisi de çok büyük paralara kulüplere satılmaya başlamıştı. Artık bu işe bir son vermek gerek.

İzleme komiteleri kurarak futbolcu transferinde yanılmama adına hamleler yapılmalıdır. Eleğini asmış futbolcularla bu iş ne kadar gider siz söyleyin. Mücadele kazanma hırsı geldiği takıma vereceği katkı  ile genç ve dinamik futbolcuları alt liglerde bulabiliriz.

Koşmadan mücadele etmeden maç kazanılmıyor. Onun için başarıya susamış futbolcuların alınmasından taraftarım. Artık ileriye dönük bazı planlamaların yapılması gerekiyor. Önceliği de bu transfer çalışmaları adına yapılacak hamleler olmalıdır. Kısaca paramızı sokağa atmadan bilinen, takip edilen ve Giresunspor’a maddi olarak da ileride kazanım sağlanacak genç futbolcuların alınmasından yana olduğumu söylüyorum. Esen kalın.


yalçın-esenkralcaspor28Çotanaklar

Yazarın diğer yazıları

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

  • Biz yeşil beyaz için 07.01.2019 21:22

    Bazı yazıları esefle okuyorum.Bazilari menfaatleri çakışınca daha önce neredeydiniz diyormuş.. Ben hep bu şehirde giresun sporun menfaatleri doğrultusunda buralardaydım.O konuşanlar çıkıp kongrede neden konuşurken gazel okudular.o zaman neden sustunuz.Ben yıllarca yazıyorum.Kotude oldu iyide du bu takım hiç bir zaman çizgiminse sapma olmadi.Bundan önceki yönetimlerde bir sürü bu takıntılar oldu.anlayana..o zaman neden sustunuz..geriye dönüp bakın neler yazdigimi göreceksiniz.. Esen kalın

  • Zeki AL (Giresunlubakış) 04.01.2019 15:50

    Esen kardeşim, iyi konulara değinmişsin..İlk yarı 17 haftada 5 kez yedek soyunup, 4 kez forma şansı bulamayan, sadece takımı galip iken yedek soyunduğu 1 maçta son 27 dakika forma şansı bulan Mahmut BOZ, allemi Cihan olsa ne yazar?..Takımında yedekteyken bile şansı bir kez bulan, her halde ikinci yarı 17 maç ilk 11`de sahaya çıkacak durumda değil..Çıkarsa da ki, gönderilenlere bakılırsa öyle de olacak. Giresunspor`u bu ligde tutamazsın..KALPAR bu transferlere nasıl izin veriyor?..O da anlaşılır gibi değil..Diyadin`in 7 haftada topladığı puanı 10 haftada toplayamadı..Hatta bir hayli de altında kaldı...

  • Nizamettin Bilir 04.01.2019 14:51

    Bu görüş ve anlayışını Giresun spor kamuoyuna kabul ettirene kadar fırsat bulduğun her ortamda dile getirmeli yazıya dökmelisinizki dökmeliyizki Giresunspor gibi imkanları sınır olan kısıtlı olan Kulüpler doğru akılcı ve sürdürülebilir başarılar kazansın.Hep dışarıdan bastır parayı al oyuncuyu tutmadı bir sonraki transfer dönemi bastır parayı yap transferi yok buda tutmadı bir sonraki transfer dönemi bastır parayı nereye kadar böyle gideceğiz BATANA kadarmı?ARTIK DOĞRU İŞLER YAPMALI ALT YAPIYA GEREKLİ DESTEKLER VERİLEREK OYUNCU YETİŞTİRME ve GELİŞTİRECEK ŞEKİLDE ORGANİZE OLMALIKİ GİRESUN SPOR SÜRDÜRÜLEBİLİR DEVAMLILIĞI OLAN BAŞARILARI AZ MALİYETLE KAZANSIN YÖNETİCİLERDE HARIL HARIL PARA ARAMASIN.GİRESUN SPORUN KURTULUŞ REÇETESİ AHLAKLI YETENEKLİ GENÇ OYUNCULAR YETİŞTİRMEK GELİŞTİRMEK ve GİRESUN SPORDA OYNATMAKTIR.nokta.

Yorum yaz

Captcha