27 November 2020 Friday
Bir maçta en az 6-7 net pozisyon ve gol olmuyor. Olmayınca olmuyor dedik ama bu sonuç oldu mu pek de emin değilim

Bir güneşli bahar gününde yine stada taraftarları çekemedik. Yıllardır futbolun içindeyim. İlk defa bu kadar az seyirciyle kendi sahamızda maç oynadık.

Rakip genç ve koşan bir ekip ama Giresunspor bu güzide takıma ne oyun oynattı,  ne de pozisyon verdi. Bir veya iki pozisyonun dışında rakibe fırsat vermedik.

 Tabiki ne kadar oynarsan oyna maçın sonucunu hakemler belirliyor. İlk yarı ceza sahası çizgisinde iki kere faul olmasına rağmen bize frikik hakkı vermeyen hakem Tugay Kaan Numanoğlu ikinci devrede ise bariz gol olanı ofsayt diye ihlal edip nasıl bir futbol liginde hangi hakemlerle oynadığımızın bir ibresi oluyor.

Sezona damga vuran hatalar bir kez daha yaşandı.  Giresunspor’un kazanmaya ihtiyacının olduğu bir maçtı. Maçın bence başından sonuna kadar iyi futbol oynadık. Tek eksik gol vuruşu idi. Atılan şutlar,  gollerin iptal edilmesine rağmen son dakikaya kadar maçı koparmak için çok uğraştık.

Teknik Direktör Metin Diyadin; “Eski hakem çocuğu olarak hiç hakemleri eleştirmek istemedim. Bu nasıl iştir ki onlar çalıyor, biz oynuyoruz. Kime karar verirlerse o puanı alıp gidiyor. Yeter artık. Son dakika rakibe faul atışı veriliyor ve gol yiyoruz. Ofsayt olmayan pozisyonda gol atıyoruz sayılmıyor. Ne diyeyim. Buradan artık sesleniyorum.  Başka maçlara tecrübeli hakemler, bizim maçlarımıza ise öğrensinler, tecrübe kazansınlar diye gönderilen hakemler. Bu kulübe yazık değil mi? İnanın teknik direktörlüğüm boyunca bu kadar şanssızlık yaşamadım. Hakemlerin başındakiler artık bu gidişata dur desinler. Yoksa bu futbol artık nereye gider siz tahmin edin diyerek sitemde bulundu.

Bir maçta en az 6-7 net pozisyon ve gol olmuyor. Olmayınca olmuyor dedik ama bu sonuç oldu mu pek de emin değilim. Esen kalın.


Tugay-Kaan-NumanoğluGiresunsporAltınorduspor28Çotanaklarmetin-diyadinyalçın-esen

Yazarın diğer yazıları

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha