27 November 2020 Friday
Bazı futbolculara hâlâ sabır gösteriliyor. Eyvallah da bu hafta Balıkesirspor maçı ile hiç olmazsa kötü rüya görmeme adına kazanılacak üç puanla rahat bir nefes almak istiyoruz. Şu iki ay içinde yaşananları hiç unutmayacağım

Dikkat edin hep ters yöne koşuyoruz. ‘Maçı alıyoruz’ dediğiniz an biri çıkıp hiç olması gerekmeyen yerde rakibini çekip maçı terse çeviriyor. Şöyle bir bakalım. Kaç maçtır bu arkadaş hata yapıyor.

En büyük avantajı seyirci olan Ankaragücü takımını seyircisinden mahrum çıktığı maçı lehine çevirebiliyorsa sen seyirciyle Ankara’da bu maçı kazanamıyorsan nasıl bu hale gelindiğine bir bakacaksın. Savunmasından, orta sahasından verim alamayan takım başarılı olabilir mi?

Bakınız rakip sahaya geçildiğinde boyuna hiç pas atıldığını gördünüz mü? Bazen diyeceksiniz. Orta saha topu aldı mı enine doğru çalımlarla rakibinin üstüne gidiyor. Sonuç sıfır.

Peki senin çabuk araya pas atabileceğin bir santraforun var. Kaç kere O’nu bu şekilde, buluşturdun.  O da yok. Yapılan ortalarda kafa vuracak bir forvetin var mı, o da yok. Peki, neyin hesabını yapıyoruz.

Defansta bu kadar basit hatalar yapılıyor mu, evet. Peki, bu da golle sonuçlanıyor mu? Al gülüm ver gülümlerle maçı alma şansın var mı, yok. Peki, niye çabalıyoruz o zaman?

Neden bu kadar emeğin hakkı verilmez. İlk yarı bu futbolcuların çoğuyla oynamadık mı? Ne değişti. Ben biliyorum da bende kalsın. Adam çıkıyor maç berabere ve soyunma odasında alın bu maçı priminizde bu diyor. Bir 45 dakika seyircisinden, idarecisinden yoksun bir takıma mağlup oluyorsun.

İyiki ilk yarı 30 puan almışız. Yoksa halimiz harapmış. Suçlu aramıyorum. Kim yaptı da demiyorum. Oynamazsan idareci ne yapacak, hoca ne yapacak kardeşim.

Ben bu maçı alacağım dersen Konyaspor nasıl mücadele edip kazandı onu göreceksin. Valla bir şeyler mi oluyor, onu da anlamadım. Bu aralar yanlış giden bir şeyler var. Her halde birlik ve beraberliğimiz bozuldu.

                Bazı futbolculara hâlâ sabır gösteriliyor. Eyvallah da bu hafta Balıkesirspor maçı ile hiç olmazsa kötü rüya görmeme adına kazanılacak üç puanla rahat bir nefes almak istiyoruz. Şu iki ay içinde yaşananları hiç unutmayacağım.

Çünkü bunun bize ibretlik ders olması gerekiyor. Kimler neler söylemiş, nasıl vurun abalıya denilmiş, kimler haklı, kimler haksız hep ortaya koyulmuşsa biraz düşünüp yapılan hata ve ders niteliğindeki zamanı göstermeliyiz.

Çok şeyler yaşanmış olsa bile her yıl olduğu gibi bu sene olacak deyip başaramamış olsak bile, adım ve düşünceler pozitif olabilmesi için daha dikkatli daha duyarlı daha itinalı olmak zorundayız.

Dost mu düşman mı görmeliyiz. Bazıları çıkıp bizler için bunlar söylüyorlar diyorlar.  Şimdi soruyorum çıktık, yazdık, biçtik peki sonuç bir şeyi halledebildik mi? Hayır.  O zaman bir şeyler yapmaya çalıştılar. Olmadı. Bunlardan ders alınıp o hatalara düşmemeleri için bizde onları sadece uyarıyoruz yazılarımızla.

 Kim bu takımın bu durumda olmasını ister kardeşim. Başkanı, yöneticisi rahat maç seyretmek varken, akşam kafasını yastığa koyarken rahat uyuyarak ‘oh bu hafta da iyi geçiyor’ demek varken, borçlarını bir kenara koyup sadece Giresunspor’u düşünen taraftarı ve o taraftara verilecek güven varken kim ister bu durumu ki kim. Elbette istemez.

O zaman oldu bir kere yapacak bir şey de yok diyerek noktayı koyuyoruz. Esen kalın.


Giresunsporankaragücükonyasporankaragücüspor28Çotanaklaryalçın-esen

Yazarın diğer yazıları

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha