25 January 2021 Monday
Biraz daha çalışmak, biraz daha özverili olmak ve de bu kutsal armanın hakkını vermelerini istiyorum.

Yönetim ve futbolcuların çok üzgün olduğunu gördüm. Kaybedilen bir maçın arkasına bazı sebepler arayarak sığınmamaları gereğini ortaya koyuyorlar. Biz daha iyi oynamalıydık diyorlar. Giresun spor mağlup olabilir. Lakin biz kendimizi düşünme yerine geliştirmeliyiz diyorlar.

Tabiî ki  doğruyu vurguluyorlar. Biz şunu bilmeliyiz ki  eğer hikâye istiyorsak çok hikâye anlatılır. Eleştiriler yapılabilir. Lakin bu futbolcu kadrosuyla mücadeleden hem teknik adamlar  hem de yönetim son derece memnun.

Sebebi de bir maçlık olmamalı diyorlar. Bizim şu anda futbol adına bir takım sıkıntılarımız var. Bunda benim gibi düşünen çok futbol adamı söyleyebilirim. Biz bunun  çarelerini bir an önce halletmeliyiz.

Rakibin katı defans anlayışını yıkamıyorsak, her maçta gol yeme alışkanlığını çözemiyorsak, orta sahada istenilen oyunları ortaya koyamıyorsak bazı sistem değişikliklerine gitmede de fayda var diye düşünüyorum.

Elbet de bunu teknik direktörümüz de düşünüyordur. Ben naçizane kendi düşüncelerimi yazıyorum. Kimseyi karalama politikam da yok. Ben futbolcu ve teknik heyetin bu takımı başarılara taşıyacağından eminim.

Biraz daha çalışmak, biraz daha özverili olmak ve de bu kutsal armanın hakkını vermelerini istiyorum. Giresunspor’da önceki yıllara göre baktığımda arkadaşlık bağlarının harika oluşu birlik ve beraberlik için de futbolcuların anlaşmalarını görünce ohh nihayet papazı olmayan bir takım kurulmuş diyebiliyorum.

Giresunspor’da sorunlar büyük, Belki de en zor dönmelerden birini yaşıyoruz. Lakin ne olursa olsun bu değerli, kutsal formanın değerinin de bilinmesi gerekiyor. Zaten yeni yönetim de bu zor şartlar altında sorunları çözmek ve katkı yapma adına  bu işe soyundular.

Bu takım kentin en önemlim sosyalleşme kaynağıdır. Onun için bizim bir mağlubiyetle kaybedecek zamanımız yoktur. Bence bundan sonra sadece futbola odaklanıp önümüze bakmalıyız. Dilerim sezon sonunda ne yaptığımızı herkes görür. Esen kalın.

Yazarın diğer yazıları

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha