25 January 2021 Monday
Giresunspor artık bu günden itibaren bir maç kaybedilince bu iş bitti demeyeceğini hep yazdım. Bazı kazaların olunacağını hep söyledim. Benim tek korkum maddi sıkıntıların devam etmesi

Giresunspor deplasmandan üç puanla döndü. Bandırmaspor maçında bence mücadele kazandı. Orta sahada rakibe oyun oynama imkânı vermeyen, savunmada tek hata bile yapmayan forvette Balde’nin müthiş çabası ve orta sahaya yardımı ile deplasmanda galip gelme adına her şey yapıldı.

Zaman zaman savunmaya çekilmemize rağmen kontra ataklarla rakibi rahatsız ettik. Sağ kanatta Sergio’nun iyi futbolu, sol tarafta hem Hüsamettin ve ileri de Caner’in iyi anlaşıp rakibe atak fırsatı vermemesi, Eren Tozlu’nun zaman zaman topu iyi saklaması ve çok mücadelesi sonunda yorulması. Sağ bekte Hayrullah’ın diğer maçlara nazaran iyi savunma anlayışı sergilemesi hatta oyuna girenlerin hiç sırıtmadan aynı tempoya ayak uydurması takımın galibiyetinde önemli rol oynadılar.

Kendi sahamızdaki Ümraniyespor maçında yapılan hataların tekrarı hiç yapılmadı. Hafta arasında teknik ekibin takımı iyi hazırladığı ve beş maçtır galip gelemeyen Bandırmaspor takımının bir de teknik adam değişikliği de söz konusu olunca daha da baskılı bir Bandırma  spor seyredeceğimizi sanıyorduk.

Ancak karşısında iyi savunan  bir takım görünce uzun toplarla gol bulmaya gittiler. Fakat iyi savunma yapan Giresunspor hem orta saha, hem forvet hem de savunma anlayışını iyi yaparak bizleri sevince boğdular.

Çok rahat bir maç izledim. Çünkü maçın başından beri inanan bir takımı görünce atacağımız bir gol bizi galibiyete taşır dedim. Şimdi milli aradan sonra Karadeniz derbisine çevrilecek futbol.

Giresunspor artık bu günden itibaren bir maç kaybedilince bu iş bitti demeyeceğini hep yazdım. Bazı kazaların olunacağını hep söyledim. Benim tek korkum maddi sıkıntıların devam etmesi.

Eğer bu süreci iyi atlatırsak Giresunspor’un önü çok açık olacak. Teşekkürler çocuklar, teşekkürler teknik ekip, teşekkürler tüm emekçi arkadaşlar.

Yol uzun, meşaketli lakin tünelin içinden çıkmak için çalışan bir ekip anlayışı ile yolumuza devam ediyoruz. Esen kalın. 


yalçın-esenGiresunsporspor28Çotanaklar

Yazarın diğer yazıları

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha