15 January 2021 Friday
Yenilmek ve yenmek tabi ki futbolda olacak. Edebiyle maç yönet, rakip çıkıp aslanlar gibi mücadele etsin eyvallah

Türk Futbolunu bazı hakemler bu hale getirdi diye yıllardır haykırıyorum.  Bir de bu hakemlerin kötü yönetimini  fırsat bilen futbolcuların her pozisyonda yere yatarak futbolu çirkinleştirip  ortaya koydukları bu sinir uçlarının bile tahammül edemediği hareketleri yaptıklarında Türk Futbolu’nun neden başarılı olamadığını görmekteyiz.

Biri çıkıyor, şehrinin takımını başarıya çıkartmak için milyonlarca para harcayarak uğraşanlara ‘sen kimsin benim düdüğüm çalar. İstersem’ derse bu sonuca da katlanacaksın.

 Bu maçta da aynısı oldu. Ümraniyespor’un  kalecisi de dahil olmak üzere her pozisyonda yere yatarak vakit çalıp takımlarını dinlendirmeye ve Giresunspor ataklarının soğutulmasına sebep oldular.

Bunlar yapılırken Giresunspor iyimiydi. Hayır. Tüm bunları yazarken çok mu iyi oynadık da böyle oldu derseniz yok kardeşim ben bu hafta  Giresunspor’u tanıyamadım dersem doğru olur. Bir kaçan pozisyonun dışında pozisyon bile üretemedik.

Tüm ataklar Ümraniye spor savunması tarafından kesildi. On sekizin içine dahi pozisyonlar yaratamadan maçı bitirdik.Tabi ki burada futbolcuların her pozisyonda yere yatan Ümraniyespor  futbolcularının yaptığı hareketlere sinirlenmiş olacaklar ki   takımın motivesinin de bozulmasını bir köşeye yazabilirim.

Kalecinin bile vakit çalma adına yaptıklarına seyirci kalan bir hakem triosu ancak bu kadar kötü maç yönetir. Oyunu bir tarafa bırakın. Bu hakemlerle ancak bu kadar olur demekten de kendimi alamadım.

4.Hakem. rakip teknik adamın kendi duracağı çizgileri defalarca  geçmesine rağmen bir uyarı bile yapmadan maçı bitirmesi bile beni bırakın çoğu kişiyi maç izleyen seyirciyi bile çileden çıkarttı.

Bizim takımın teknik heyeti hem içeride hem de dışarıdaki maçlarda  nelere maruz kalıyor görünce her tarafı bitmiş, yıkılmış, futbolun ağzına .. s...mış bir tabloyla karşı karşıya kalıyoruz.

Yenilmek ve yenmek tabi ki futbolda olacak. Edebiyle maç yönet, rakip çıkıp aslanlar gibi mücadele etsin eyvallah.

Lakin yatarak puan kazananların sonunu hep beraber göreceğiz. Ahaa bunu da buraya yazıyorum. Bu hakemlerin çoğu futboldan gelmeyen, temsilcilerin çoğunun nasıl buralara kadar geldiklerini bir araştırsak neler çıkar işin içinde.

Yani futbolun F sinden anlamayanların futbola verdikleri zararları görünce kusura bakılmasın gereği ne ise yapılmalıdır. Bir adam tüm emekleri çalmaya çalışacak. Olmaz kardeşim olmaz. Bu işin şakasının dahi olmadığı bir ortamda başkan ve yönetiminin gereken girişimleri yapması gereğini vurguluyorum.

Yoksa ne kadar uğraşırsan uğraş bir düdükle her şeyi ben bilirim edası ile kimsenin karışamadığı o futbol sahasında dediğim dedik, kestiğim kestik diyenler bir gün emeklerini çalanlar tarafından asla affedilmeyeceklerdir.Esen kalın.

Yazarın diğer yazıları

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

  • ata 02.11.2020 11:30

    yalçın hocam değindiğin konular çok doğru bu neye benziyor biliyormusun okulunu bitirmemiş birinin hastaya iğne yapmasına benziyor her öynüne gelen hakem olmamalı bununda artık bir okulu olmalı

  • Nizamettin BİLİR 01.11.2020 21:28

    Giresun spor Ümraniye maçında hiç de iyi değildi hiç de umut vermedi.Giresun spor yeni kurulan ve uyum sorunu yaşayan bir takım evet ama bu takımın haftalar ilerledikçe daha iyi olması gerekmezmi?

Yorum yaz

Captcha