27 October 2020 Tuesday
Sayın Ali Eren bak kardeşim 1,5 yıldır seninle Giresunspor'a hizmet ediyoruz. Vicdanın varsa emeğimizin karşılığını ver. Ben ve benim gibi bazı arkadaşlar emeğinin karşılığını almadı.Lütfen gerekeni ayrılmadan yap

Futbolumuzda başlama vuruşu korku ile yapılıyor. Köşe atışlarında gerginlik, kale sahasında acımasızlık markajda kin ve nefret Her şeyi ama her şeyi yıktılar.Ümit çok az, geriye dönüş pek beklenmiyor.

Kapkara düşünceler, talan edilen paralar bu güzelim şehrin futbolunu yok etti. Bir menajerin ağzıyla yapılan borç Giresunspor’u ne hale getirdi.

Futboldan anlamıyorsan, futbolun içindekilere danışıp fikir sahibi olacaksın. Onu da yapmadın peki maddi olarak katkı yaptın mı? Eyvallah, şimdi ne yapacaksın temlik mi koyacaksın?

Vicdanen bazı arkadaşların emeğini ödemediğin için rahat mısın? Sayın Ali Eren bak kardeşim 1,5 yıldır seninle Giresunspor’a hizmet ediyoruz. Vicdanın varsa emeğimizin karşılığını ver. Ben ve benim gibi bazı arkadaşlar emeğinin karşılığını almadı.Lütfen gerekeni ayrılmadan yap.

Ben yıllarca bu kulübün içindeyim. Bu kulübün başarılı olabilmesi için bazı radikal kararlara ihtiyaç var. Kulüp içinde ne yapılıyorsa beş dakika sonra şehirde hatta 1500 km uzakta duyuluyorsa bazı şeylerin iyi gitmediğini de bilmek gerek.

Giresunspor futboluyla taraftarıyla bütünlüğü her zaman sağlar. Lakin her gelen ‘şunu verdim temlik koyarım’ derse  bu kulüp nasıl bir şekil alır siz söyleyin.

Bazı arkadaşlar bu kadar borcun altında olan bir kulübü nasıl yönetecekler nasıl işlev yapacaklar hala şoktayım. Bu borç ödenecek durumu yok. Eğer birilerinin eli değerse o zaman eyvallah.

Aday olan arkadaşlar var gündemde. Onlara cesaretlerinden dolayı kutluyorum. Bir de bu dernekler yasası var. Bu kulüpler bu yasa ile yönetiliyor. Bu böyle devam ederse elini indir kaldır ile bu iş bitiyorsa borç yapan borçla kulübü zora sokanlara verdikleri bütçe açığı ve onaylamayla hiç bir şey olmuyor.

Çünkü her gün yeni borçlarla batma noktasına geliyor. Önce bu yasanın yeniden ele alınması gerek. Çık borç yap elini kaldır onayla kurtul yok böyle bir şey.

Bir sezonu daha geride bıraktık.Tecrübesiz, bence bu kadar para aktarmaya rağmen başarısız bir sezon diye düşünüyorum. Daha önce sabredelim dedim.kötü yazmayalım.fazla eleştirmeyelim hatta olgun davranıp bırakın belki bir başarı yakalarız dedim ama bu başkanımızın transfer hataları ve sadece kendi bildikleri ile hareket etmesi ile borç yükünün artması bizleri düşündürmeye başladı.

Yineliyorum Sayın Başkan Ali bey giderken kimseye  arkandan söz söyletme. Bazı arkadaşların emeklerini ver. Sana teşekkür etsinler. Ben hep söylüyorum kul hakkı kim yiyorsa hakkımı helal etmiyorum. Esen kalın.


yalçın-esenGiresunsporali-erenkul-hakkı-yeme

Yazarın diğer yazıları

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

  • Kenan 18.07.2020 11:03

    Bir başkan gelir bir yıl sonra bırakmadan kulübe temlik koyup neden gider

Yorum yaz

Captcha