14 May 2021 Friday
Giresunspor artık bu ligin söz sahibi olan takımıdır. Sözün bittiği yerde hep o vardır. Sağ olasınız futbolcular, var olun yönetim. Bizleri bu kış soğuğunda ısıttığınız için

Futbolda yürek ve sistem önemlidir. İnancını da ortaya koyarsan bak o zaman başarıyı nasıl yakalayacaksın.

Bir hafta önce; ligin liderini deplasmanda farklı yenerek korku yaratan Manisaspor’dan  ‘puan alsak çok iyi olur’ diyorsan, sen kumdan yapılan kaleleri bile yıkamazsın.

Teknik direktör, çok akıllı ve oyun sistemi kurgusunu ortaya koyarak ilk yarıda işi bitirdi. Bundan sonra artık geleceğe umutla bakabiliriz. Balıkesirspor maçı oynanmadan bir iddia atmıştım. Eğer yenersek biz kimse tutamaz demiştim. O maçtan sonra 5 galibiyetimizi alarak yolumuza devam ediyoruz. Ortada bir sürpriz yok. Çıkıp aslanlar gibi oynadık ve kazandık.

Güzel bir hava yakaladık. Bunu da devam ettirmeliyiz. Giresunspor deplasmanda nasıl oynanması gereken neyse öyle oynadı. Ben eski maçlarda ellerimin arasında başım bir bitse demiyorum artık.

Kısaca hiç bir takımdan korkmadan mücadelemi sürdürüyorum. Giresunspor bundan önceleri çok arifeler gördü. Bayramları yaşayamadık. Artık bayramları da görmek istiyorum. Buna da hazırız.

Artık futbol şehrinde bir şeylerin değişmesi lazım. Önce bazılarının hâlâ demesine nasıl oluyor demesine karşıyım.  Sadece gurur duymayı, alkışlanmayı hak eden bir futbol ordusuna kucak açılması gereğini ortaya koyuyorum.

Teknik kadrosuyla, futbolcusuyla, çalışanları ve yönetimi ile bu şehrin amirleri ile taraftarları ile bu takıma inanmak gerekiyor.

Sizden çok şey istenmiyor. Sadece taraftar olarak statlarda takımınıza manevi desteğinizi verin. Çünkü bu yolun dönüşü yok. Şimdi bazı şeyleri duyar gibiyim. Acabalarla değil de ha şimdi olacaklarla bütünleşmeliyiz.

Giresunspor artık bu ligin söz sahibi olan takımıdır. Sözün bittiği yerde hep o vardır. Sağ olasınız futbolcular, var olun yönetim. Bizleri bu kış soğuğunda ısıttığınız için. Esen kalın.


yalçın-esenGiresunsporspor28

Yazarın diğer yazıları

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha