07 March 2021 Sunday
Kazanmak isteyen bir takım sahada her şeyi yapar. Maçı koparmak için uğraşır. Üç haftadır galip gelemeyen Çotanaklar kaybettikleri puanları ileride arar mı bilemem ama fazla abartmaya gerek yok.

Deplasmanda hele çok kötü oynamaya rağmen alınan bir puan ve mağlup olmama iyi. Son maçlarda gol yollarındaki beceriksizlik bencillik artık ortadan kalkmalı. Ne dedim ben maça yoğunlaşma olamazsan sıkıntı yaşarsın.

Demek ki zor bir maç ve iyi mücadele gerekli. Yapıldı mı?  Hayır. İlk yarıda rakip Gazişehir Gaziantep FK maçı koparabilirdi. İkinci yarı yapılan değişiklikler biraz olsun takımı canlandırdı ama sadece rakibi bekleme ve atakları kesme adına yapılan hamleler.

Orta saha iki pası üst üste yapamıyor. Sağ ve sol bekler sadece müdafaa ağırlıklı forvete top taşımada yok. Peki, nasıl olacak? Acil çareler aramak durumundayız. Onur bu takımın en iyi savunma adamı. Bunu bazıları kabullenemiyor. Bakınız son anda top kesme adamını kaçırmama denilen özelliği bu maçta kimse uygulayamadı. Bir de oyun ve fizik olarak bazı oyuncular hazır değil. Tüm bu olumsuzluklara rağmen puan alınmışsa sevinmek lazım.

                Bir takımda bir veya bir kaç futbolcu iyi oynadı demek gerekir ama bu maçta elle tutulacak şu denilecek futbolcu yoktu. Futbolcular vasatın üstüne çıkamadılar. Takımda bir rehavet var gibi geliyor bana.

Teknik kadro en iyi takımı sahaya sürmek için uğraşıyor. Biz idmanlarda kimin performansı iyi kiminki kötü bilmeyiz. Bazıları o hafta takımdaki oyuncuların performansını bilmeden, teknik kadroya duyarsız davranabilir. Lakin kimse bu takımı kötü oynatmak için sahaya sürmez.

Namağlup bir takımız. İyi ve kaliteli olduğumuzu hep söyledim. Bazı maçlarda kötü oynayabiliriz. Bu her zaman böyle oynanacak da değildir. Hiç yoktan bir puan alındı.

Bu hafta sonu Manisaspor maçıyla hem iyi futbol hem galibiyet hem de seyirci topluluğunun memnuniyetini bekliyoruz. Esen kalın.

 


yalçın-esenGiresunspormetin-diyadinMustafa-BozbağGiresunsporgazişehir-gaziantepsporspor28

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha