02 December 2020 Wednesday
Çotanaklar'a selam olsun diyorum. İyiki varlar. Çotanaklar olmadan bir Giresunspor düşünemiyorum

Giresunspor ilk maçında lisans işlemlerini çözemeyen ve U21 ağırlıklı kadro ile maça çıkan Eskişehirspor’u yenerek lige galibiyetle başladı. Bu üç puan hem taraftar hem de yönetim adına güzel bir başlangıç oldu.
Görülen takımda sıkıntı var mı? Bence var. Orta sahada oyun bozan, takımı yönlendirebilecek bir oyuncu alınması taraftarıyım. Karşısında çok koşan bir ekip olunca tabiki bazı tedbirlerde gerekiyor. Teknik ekip hem teknik acıdan hem de taktik acıdan bazı önlemler alarak takımın galip gelmesinde önemli rol oynamış oldu.
Bu takımın bazı sakat ve hazır olmayan oyuncularının da takıma adapte olması ile bu ligde ses getireceğini bekliyorum. Yapılan transferleri yüz yüze gördük.  İyi mücadele etmeye çalışıyorlar. Kazanmak için uğraş veriyorlar. Bazıları takımı beğenmemiş olabilir. Saygı duyuyorum.
Yalnız bu takımın yüzde seksen beşi değişti. Burada yeni bir takım oluşturuldu. Zamana ihtiyaç var. Kısa bir süreç olur ve zevkle izleyeceğimiz bir takımı seyrederiz. Yeni transfer Abiola belki kendini bu maçta kendini fazla göstermedi ama kaliteli bir oyuncu.  Sangare, İdazza, Landel ve yeni yerli oyuncularla bu ligde bazı sıkıntıları kısa ve öz şekilde atlatırsak çok canlar yakacağımızdan eminim.
Beni başkalarının takım için söylemleri ilgilendirmiyor. Çünkü bazıları hâlâ bu takımı, yönetimi karalamak için kampanya bile başlatmışlar. Neyin hesabı bu kardeşlim. Söz Giresunspor’da ve Giresun’dan açılmışken eksilerin yanında şans diyebileceğimiz iki veya üç kişiden bahsetmeden de geçemeyeceğim. Kendileri bugün yaşadığımız bu şehirde birbirimizi anlamaya futbolun değerleriyle buluşturmaya özen gösteriyorlar.
Giresunspor’da çözüle birlik adına yaptıkları çalışmalar şevk ve gayretli bir şekilde büyütülüp yüceltiliyor. Daha da önemlisi maç sonuçlarına bakmıyorlar. Uğraşların yanında, bireylerin yanında kurumlarında sorumluluklarını ortaya koyuyorlar. Sürekli umudu dile getirip nedeni ise inanç ve beklentilerin eksilmemesi. 
Vali ve belediye başkanı hatta Emniyet müdürümüzün bile Giresunspor’un yanında olması çok önemlidir. Duruşları, sergiledikleri cömert davranışları bu şehrin yarınları için çok önemlidir. Bu işin mutfağında olmayanlar fazla konuşmamalı. Yaşamalı ve hissetmeli yoksa şu olmuşla olmuşla kimse bir yerlere varamıyor.
Yeni bir başlangıç alınan galibiyetle Osmanlıspor maçına odaklanacağız. Ben taraftarlara buradan teşekkür ediyorum. Cezalı olmalarına rağmen Karadeniz’in hırçın dalgalarında maytaplarıyla ışık saçarak stadın içinde olmamalarına rağmen takımı desteklemelerine stat içinde takımın galibiyetinde rol oynayan Çotanaklar’a selam olsun diyorum.
 İyiki varlar. Çotanaklar olmadan bir Giresunspor düşünemiyorum. Esen kalın.

 


Giresunsporspor28Çotanaklaryalçın-esenmetin-diyadinEskişehirspor

Yazarın diğer yazıları

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha