03 December 2020 Thursday
Sosyal medya çalkalanıyor. Stat istifa sesleriyle yıkılıyor. Maç kazanılıyor, yine istifa maçı hakem katlediyor yine istifa peki nasıl ne olmasını istiyorsunuz

Bu  birinci lig de ilk yarı itibarıyla 30 puan almamış bir Giresunspor’un başındaki teknik direktöre yapılanlar yakışıyor mu? Bizler çok mu biliyoruz. Maç içinde bazı zamanlamaları yapamamış olabilir. Futbolcu oynatmada hatada yapabilir. Bazıların da ısrarcı da olabilir ama çok koşan iyi top oynayan maç içinde rakibine pozisyon bile vermeden maçları bitirmeye çalışan girilen pozisyonlarda futbolcu hataları dışında teknik, taktik, futbolcu psikolojisi, yönetim ve çalışanlarla uyum sorunu yaşamadan yaptığı bu mücadeleyi kabul etmek gerekirken bizlerin yaptıkları bence yanlış bir harekettir.

Buraya gelen çoğu teknik direktörler önce para, sonra başarı dediler. Bu adam hiç bir hak şart koymadann bir kaç sevdiği ve saydığı insana bu takımı başarıya götürebilirim imasında bulunarak başarılı olmaya geldi.

‘Ben başkanın iki dudak arasındaki söylemleri ile her an bırakabilirim, ayrıca bende söyleyebilirim lakin bıraktı dedirtmem’  diyerek maddi hiç bir çıkar gözetmeksizin ayrılırım diyebildi.

Ama şu bir gerçek ki bu yapılanlar O’nu çok yıprattı. Sizi bilmem, ben geldiği günden beri bu adama inandım. Çünkü bu takım her an maçı koparabilir edası yaratıyorsa eser alkışlanmalı diye düşünüyorum.

Futbolcuların azim hırs ve maçı koparma mücadelesine sözüm yok. Bazı maçlarda kaçan goller, kaybedilen puanlardan sonra hep birilerinin kellesi istendi. Bu olmamalıydı. Futbolcuya gol kaçırdı diye sitem ve kötü söylemler yaparsanız onları kaybedersiniz.

Onları kazanmak kaçan gollerden sonra bile haydi koçum olacak demek bile bir erdemliktir. Elimize bir fırsat geçmek üzere bir kaç takviye ve birlik ve beraberlik ile bunu başarabiliriz. Yok ben şöyle yapıp böyle bağıracağım diyorsanız belki de bir kaç yıl sonra kimler ne hale düşmüş aynısını yaşamak istiyorsanız devam edin kardeşim.

Şunu bilin ki borcu olmadan bu ligin en iyi kulübünü bir üst lige taşımak için çaba gösterenlere bunları yaparsanız, yarın bu ekonomik rahatlığı bulamayıp nelerle karşılaşırsınız onu da bilemem.

 Doktor ağrıyan dişi çekmeye çalışacak ama yok şu olsun deyip  hep  başkan ve bakanımız ortaya atılacaksa çok iyi düşünüp bu takıma nasıl sarılması gereğini ortaya koymalıyız. Yoksa sonumuz ne olur onu da bilemem.

Bu başarıyı isteyen bir Giresun taraftarı ve yönetimi ile teknik kadrosu varken si siz olun bu takıma sahip çıkın. Burada şunu da yazayım. Bu başkan ve yönetimi de kaybetmek istemiyorum. Yoksa neler yaşandı, neler yapıldı hep beraber şahidiz. Onun için Bu sezon ya  olacak ya olacak. Önemli olan manevi olarak sizlerin bu takıma kucak açmanızdır. Esen kalın.


GiresunsporMustafa-Bozbağçotanak-taraftarlarspor28metin-diyadingaziantepspor

Yazarın diğer yazıları

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha