27 November 2020 Friday
. Çıkıp bir yerlerden bana da söylemler ekleyen vatandaş; eğer yüreğin varsa gel yüzüme karşı konuş

Konu Giresunspor, o zaman tercihiniz de doğru demektir. Bunun yanı sıra  futbol sabrımızın da olması lazım. Hedefiniz olmalı, şampiyonluk, sıralamada üste olmak.

Kim kötü olmak ister ki? Hedeflerin olması güzel lakin bazen hedefi de şaşabiliyoruz. Küçük bir hata her şeyi alt üst olabiliyor. Daha çok çalışıp hedefi 12’den vurmak gerekiyor. Bizim ölçülerimizde olanların bir hedefi olmalı.  Oraya ulaşmak hiç de kolay değil.

Bir eksiklik bazen hissetmişimdir ama ben asla geriye dönmek istemiyorum. Ahlar, vahlar arasında sızlanmayı da istemiyorum. Boş ve nafile bir tartışma yaratıyoruz. Önemli olan yeni yaptıklarımızı korumak gerek.

Başında bir yönetimi olan Giresunspor’da kim ne derse desin iyi, başarılı olmak için uğraş verenlere yapılan o atışmaların yersiz buluyorum. Lig başlamamış, transfer bitmemiş, alınan oyuncuların çoğunun futbol becerilerini karakterlerini bilmemiş kişiler olarak kimi kötülemeyen çalışıyoruz.

Dışardan kavalın sesi güzel gelebilir. İçeride ne şartlarda neler yaşanıyor bilemezsiniz. Kulübe beş kuruş katkın olmaz. Maça gelmez, etkinliklere katılmaz. Neler sayayım bilmiyorum ama şu bir takım söylemlerle kafa karıştırmayı iyi becerenler size sesleniyorum.

Yanlış ve hatalar insanlar içindir. Hatalardan dönmekte yine bizler içindir. Neyi paylaşamıyoruz. Çok konuşanlar seçim zamanı neredeler. Çıkıp bir yerlerden bana da söylemler ekleyen vatandaş; eğer yüreğin varsa gel yüzüme karşı konuş.

Sen daha gazetede dizgicilik yaparken biz köşelerimizde spor adına çok şeylere imza attık. Spor programları yaparak insanları elimizden geldiğince aydınlatmaya çalıştık. Nereden nereye geldiğine bakarak, Giresunspor’a bir şeyler verebilmek için uğraşıyoruz.

Kimlere laf attığını iyi bil. Sana yazdıklarınla cevap veren yok. O söylemini yüzüme karşı söyle seni alnından öpeyim. Seni uyarıyorum. Sana sataşan yok. Seni kim buralardan aydınlatıyorsa veya yazdırıyorsa O’na da bir gün söyleyeceğimiz olacak elbet.

Bu şehir bizim Giresun sporda bizim. Vurma ile kırma ile nereye kadar gider. Ocak ayından beri sallıyorsun. Daha önceleri neredeydin, neden yazmıyordun. Yazılarımı beğenmeyebilirsin, okuma kardeşim. Benim için ne söylüyorsan Allah sana bin katını versin. Esen kalın.


yalçın-esenGiresunsporspor28Çotanaklar

Yazarın diğer yazıları

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha