16 April 2021 Friday
Şimdi bu bizim kulağımıza bir küpe olsun. Kalan maçlarımdaki stratejimize kaldığımız yerden devam edelim

Kim ne yazarsa yazsın, ne konuşursa konuşsun. Giresunspor eğer maçın başlarında bulduğu önemli pozisyonları gole cevirmiş olsa idi Altay takımının bütün isteği ve arzusunu kıracaktı.

Maçın genelinde her iki takım da iyi futbol oynama adına güzel işler yaptılar. Giresunspor takımının  son haftalardaki iç sahada oynadığı futbolun  göze hoş gelmediğini düşünürsek Altay maçında genelinde sahada iyi mücadele ve oyun oynama adına güzel işler yaptığını söyleyebilirim.

Zaman zaman orta sahayı rakibine kaptırmış olsa bile rakibine fazla atak şansı vermedi. Yenilen iki gole bir bakın birinci gol ofsayt kokarken ikinci golde kornerden gelen topun karambolden yenilmesi bizleri bir hayli üzdü.  Altay bunun dışında gözle görülen fazla ataklar yapamadı. Karambol pozisyonlarının dışında fazla da etkili olamadı.

Ben hep yazıyorum.Eğer eline geçen net pozisyonları harcarsan sorun orada başlamış oluyor diyorum. Bu maçta da bunu yaşadık.Buna şöyle de diyebiliriz.Bir iş kazası.

Giresunspor bu ligin en üstünde ve bir mağlubiyetle de kahrolacak değil. Şimdi bu bizim kulağımıza bir küpe olsun. Kalan maçlarımdaki  stratejimize kaldığımız yerden devam edelim.Futbolun içinde bunlar var.

Buraya gelen hakem triolarına bakıyorum. Çoğu değiştirme tabelasına rakamları yazmakta aciz ise orta hakemlerin her rakibin bağırışında düdüğünü çalıp  oyunu soğutma adına hamlelerine göz yumuyorsa ve acemi hakem triolarıyla karşı karşıya geliniyorsa işte burada Türk Futbolu’nun hakemlerinin gerçek yüzleri de  ortaya çıkıyor.

Hakemler rakip teknik adamların saha kenarında kendi çizgisinin dışına çıkıp arkasındaki teknik elemanların ihlaller yaptığını bile bile görmezden geliyorsa ve Giresunspor yedek kulübesine her defasında uyarılar yaparak psikolojik bunalım yaratıyorsa orada bir şeyler dönüyor demek gerek.

Bakınız Giresun Stadı’nda localar kapalı ve hiç kimse verdiği paralarla maçlarını seyredemiyor.Tabiki şu an itibariyle tüm maçlarda localara giriş yasağı var.Peki Adana’da oynadığımız maçta birçok locanın dolu olduğu ve yasak olmasına rağmen neden açıldığı ve cezai işlem yapılmadığını da buradan sormak istiyorum.

Bu nasıl iş kardeşim? İki ucu pisli değnek değil mi? Ona var buna yok da nereden çıkıyor. Demem o ki Türk Futbolu’nun hali ortada, bilene de aşk olsun.

Yinede tüm bu olumsuzluklara rağmen mağlup olmamıza rağmen Giresunspor bu işi başaracak ve tüm kem gözlerden kurtulacak diyorum. Esen kalın

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha