27 November 2020 Friday
Dilerim hep böyle devam eder

Giresun’da gazetecilik bir erdemlik işidir. Yerel gazeteciler kendi bölgesindeki olayları yazıya dökerek halka sunarlar. ‘Yerel gazete işte’ dersin ama tüm görsel medya yerelden aldığı haberlerle gündeme damgasını vurur.

Hep spor ile ilgili yazılar gazete sütunlarının arka sayfasına taşınır. İçini karıştırmaktansa çevir arkada o günün manşeti seni bekliyor gibidir. Köşe yazarları futboldan gelsin gelmesin yazarak çizerek sporseverleri aydınlatmada çaba gösterirler.

İşin özünde sözüm meclisten dışarı derler ya bazıları anlaşılması bile belli olmayan şeytani yazılarla kafa karıştırırlar. Sadece kendine olan saygısıyla hareket etmek, karşısındakilere saygı göstermede bile geç kalanlar olur. Onlar bu işi çok bildikleri için TV programlarına taşınıp yüklü miktarda da para kazanırlar.

Yerel gazeteci asgari ücrete talim. Deplasmana maça gidecek bir kaynak arar durur. Görsel de ise sponsorlar giyimine kadar tüm deplasman ve iç sahada maç izlemelerine kadar gerekenleri yapar. Yani yerel gazetecilik çile ile ömür tüketir. Yazayım mı yazmayayım mı arasında bazen mekik bile dokur.

Giresunspor hep diğer illerle karşılaştırıldığında tam sayfa haberleriyle belki de ender kulüplerdendir. Siyah beyaz sayfalardan buralara kadar gelinen noktada meşakkatli geçen bir ömürdür gazetecilik. Lig bitiyor neyi karalayacağız derdi yok bende. Çünkü Giresun’da kim bir şeyler yapıyorsa bu sporun dışında da olabilir hemen sayfalara dökmek isterim.

Şimdi belki de iki tablo yaşadığımız bir maçtan çıktık. Samsunspor maçı ve daha önceki maçlara da baktığımızda Giresun’da stat içinde ve dışında yaşanan olayları göz önüne aldığımda biz emniyet teşkilatı adına iyi işler yapmışız diyorum.

Rakip takım taraftarları mağlubiyetten sonra yapacağı tek şeyin tatmini olarak taşkınlığı düşündüğü için onları korumada muhafaza etmede bir kurumun yardımı gerekiyor. Ben emniyet teşkilatının çoğu kişilerini tanıyorum. Bazen ufak da olsa sıkıntı yaşandığı zaman bile sağduyuyu elden bırakmıyorlar.

Samsunspor maçındaki o hassasiyeti bence hiç bir statta yaşamadım. Helal olsun. Onlar hiç bir maddi olayları olmadığı halde severek ve içtenlikle görevlerini yerine getirmeye çalışıyorlar.

Tabiki Emniyet Müdürümü de çok seviyorlar. Biz de seviyoruz. Giresun’daki asayiş ufak tefek sıkıntıda olsa berkemal. Sağ olsunlar. Dilerim hep böyle devam eder. Esen kalın.


yalçın-esenGiresunsporSamsunsporemniyetspor28Çotanaklar

Yazarın diğer yazıları

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha