02 December 2020 Wednesday
Bir gelgitlerin içindeyiz. Bu azgın dalgalardan kurtulmak gerek. Şimdi söz sırası futbolcular da Çıkın tüm bunlara Gazişehir Gaziantep maçını kazanarak gereken cevabı verin. Yoksa bunun vebali de çok ağır olur

Bir hoca düşünün; ‘kariyerimde çok başarı yaşadım’ derken bazı kulüpleri küme düşürmüş bazılarını şampiyon yapmış, bazı takımlarda 15 gün hatta dahası idmana çıkmadan kulüpten ayrılmış.

Ligde o kadar hoca kıyımı varken, kendisine sadece gazete sütunlarında teklif götürülüp, resmi olarak kimse istememiş.  Kendi ağzından bunları söylerken, hatta çok kulüp bu ligde kendisini istemesine rağmen gitmemiş ne hikmetse Giresunspor’a gelmeyi kabul etmiş. Eyvallah.

Peki, bundan sonraki süreci ne oldu. Takımı tanımadığını, bazı futbolcuların kendisini sabote ettiğini dile getirdi. ‘Beni Giresunspor’dan futbolcular gönderdi’ dedi. Hatta ‘Kulüp böyle yönetilir mi?’ imasında bulunarak Giresunspor’u bence kötü yönetildiği hatta tesisi olarak çok kötü durumda diyerek sitemlerde bulundu.

Peki, bu kadar kötü yönetildiğini iddia ettiğin kulübün idmanında futbolcular senin yanında kavga ediyor. Müdahale bile etmiyorsun. Başkanın ‘bu olaya karışanları kadro dışı bırak’ demesine rağmen neden bırakmadığını hatta ‘bu işi çözerim’ demene rağmen daha da alevlenen ateşi durduramıyorsan neyin disiplinini söyleyeceksin.

Daha yeni gelmene rağmen kamptan yeni gelmiş devre arasını çok iyi şekilde çalışmış bir takıma yaş orantısını düşünerek ağır idmanlar yaptırıp, onları yürüyemez hale getirdiğinde futbolcular çok yorgun olduklarını dile getirirken, neden bunları göz ardı ettiğini de açıklaman gerekmez miydi?

Hatta bu disiplinsiz davranışı ben hallederim deyip sıradanlaştırıyorsan  ‘senin de suçun var’ hocam demezler mi?  Peki bir programa çıktığında bunları söylerken, bir kulübü bu kadar incitmeye hakkınız var mı dersek.

‘Ben onu söylemek istemedim ‘diyorsan.  Gelişinden beri seni tasvip etmediğimi hep yazmıştım. Kimseyi havaya sokmaya da ihtiyacım yok ama Metin Diyadin de böyle bir programa konuk oldu. Ayrılmasına rağmen Giresunspor hakkında olumsuz hiç bir tavır göstermedi ise işte burada durmak gerekecek hocam.

                Önemli bir maçın arifesinde bunları konuşmak bence yakışmadı. Giresun’da bu program belki hiç seyredilmezdi. Sayende reyting kırmıştır hocam. Tamam, sen haklısın. 17. katta seninle ne konuştu başkan bunları da açıkla. Kulüpten gidiş böyle olmaz diyorsun. Futbolcuları da savunmuyorum. Yaptıkları zaten etik değil ama bunları görsel medyada dile getirmek de etik olmadı.

Çok kulüpten acısıyla tatlısıyla ayrılan hocalar oldu. Ben böyle bir konuşma yapanı hiç görmedim. Yine de canın sağ olsun. Ben başkana buradan sesleniyorum. Bize bu şehre çok havalı çok tecrübeli olduğunu bildiklerin değil, başarıya susamış hocalarla çalış daha iyi olur diyorum.

Bir gelgitlerin içindeyiz. Bu azgın dalgalardan kurtulmak gerek. Şimdi söz sırası futbolcular da Çıkın tüm bunlara Gazişehir Gaziantep maçını kazanarak gereken cevabı verin. Yoksa bunun vebali de çok ağır olur. Esen kalın.


yalçın-esentertGiresunsporspor28yılmaz-vuralMustafa-Temel-BozbağÇotanaklarmetin-diyadingazişehir

Yazarın diğer yazıları

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha