27 November 2020 Friday
Yazık değil mi bu yönetim ve Giresun'a ki seni bağırlarına basmışlardı. Sadece senin gibi futbola hizmet edenlere şunu sesleniyorum. Bırakın bu futbolun yakasını sizler yarar yerine zarar veriyorsunuz

Ne dedik. Bu zamana kadar bir teknik direktör bunları konuşmamıştı, açıklıkla her şeyi ortaya döktü, bu olmalıydı dedik. Teknik ekip alınan oyuncuların neler yapacağına veya yapamayacağına bakarak ben burada başarılı olabilirim diyerek karar verir.

                Başarısız düşüncede de fazla zorlamadan bu iş olmaz der ve mukavele imzalamaz. .Ya çalışır ya çalışmaz. Kampta alınan futbolcuları gördün. Maça çıktın ‘bu böyle olmayacak’ dedin. Bu takıma benim dediğim en az üç futbolcu almazsa sıkıntı olur’ dedin. Yönetim yine tüm bu olumsuzluklara göğüs gererek senin istediğin futbolcuları transfer etti. Sen üç dedin onlar sakatlık cezalı olabilir diyerek kadroyu geniş tutma adına altı oyuncu aldı.

Peki senin derdin neydi. Yok bu takımda dörtlü çete var. Kimse söyle kellesini koparsınlar. O da yok. Kaçmak için bahanen hazır. ‘Bu takımda oynayan veya oynamayan arasında sıkıntı var’ dedin. Sen hoca değil misin çözüm sende değil mi?

İşte bunlara cevap bulamadığımız yaptığının etik olmadığını söylüyorum. ‘Bu iş düzelmeli’ dedin. ‘Düzelt hoca. Kim bu takıma sıkıntı yaratıyorsa kov gitsin’ dediler ama senin işin bazı teknik adamlar gibi günü kurtarmakmış. Bugün tanıdığın bir gazeteciye sıkıca sarılmak hatta derdini dökmek bundan dolayı imiş meğer.

Elazığspor maçını Şanlıurfa’da oynamamıza rağmen neden takımı Adana’da konaklattın. Demek ki sen daha önce planını yapmışsın. Sen benim gözümde artık teknik adam değilsin. Korkak ve mücadele etmeden kaçan birisin.

Yazık değil mi bu yönetim ve Giresun’a ki seni bağırlarına basmışlardı. Sadece senin gibi futbola hizmet edenlere şunu sesleniyorum. Bırakın bu futbolun yakasını sizler yarar yerine zarar veriyorsunuz.

Dilerim Giresunspor’a yaptıklarınla kalmazsın. Yönetime de buradan seslenmek istiyorum. Yönetim çok tecrübeli olmadığı için onlara fazla yüklenmemek gerek. Onların bir amacı var bu takımı bu ligde tutmak başarılı olmak ..Onun için harcıyorlar. Hataları olabilir lakin bizde mi vuralım demek olmaz diyebilelim. Sahip çıkalım.

Birkaç maç kazanıldığında her şey süt liman olur. Çünkü Giresun’dan başka Giresunumuz yok. Bizim için kim ne düşünüyorsa Allah’ım O’na yüz katını versin. Esen kalın.

Yazarın diğer yazıları

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

  • ali kaplan 12.02.2019 21:02

    helal olsun yalcın bey yüreyine sağlık böyleri tanımamak lağzım

Yorum yaz

Captcha