20 Ocak 2019 Pazar
Bence yanlış bir tutumun içindeyiz. Bir takım ve hoca ancak böyle yıpratılıyor. Maç bitiyor. Rakip takım sanki çok iyi oynamış ve rakip galip gelmiş gibi alkış yağmuruna tutuluyor. Bir türlü anlayamadım.

Bir hocaya bu yapılmaz. Seversin sevmezsin. Bu hoca takımı yönlendiremiyor diyebilirsin. Lakin bu ligde yıllarca görev yapmış, acı tatlı anıları olmuş, başarısız olduğu dönemler de olmuş, bazı takımları şampiyon yapmış bazen hiç olmayacak diyebileceğimiz bu tür davranışlara da maruz kalmış olabilir.

Takım galip geliyor. İstifa. Takım bazı maçlarda hakem hatalarına maruz kalıyor. ‘Hoca istifa.’  Bu ligde en fazla puan aldığımız ilk yarı oluyor istifa söylemleri ortaya atılıyor.

Bence yanlış bir tutumun içindeyiz. Bir takım ve hoca ancak böyle yıpratılıyor. Maç bitiyor. Rakip takım sanki çok iyi oynamış ve rakip galip gelmiş gibi alkış yağmuruna tutuluyor. Bir türlü anlayamadım.

Bizim en önemli futbolda silahımız taraftar olmasına rağmen bu maçta hayretler içinde onları izledim. Ne diyeyim canları sağ olsun.

Acaba bu tutarsızlığın altında bir şeyler mi var. Sadece futbol konuşulan çevreye bir bakın, bir şeyler görmeye çalışın. Ve de bir şeyler değiştirmek istiyorsanız siz siz olun ve işe kendinizden başlayın. Sadece değişim yetmeyebilir. Artık bir şeylerin farkına da varmalısınız.

            Şimdi bir konuya daha parmak basacağım. Her yıl düzenlenmesi düşünülen Giresun kökenli insanlara yaptıkları başarı ve hizmetlerden dolayı şilt verilme olayı gündeme damgasını vurdu.

Şimdi buralara kadar gelen o kişiler Giresunspor’un adını dahi söylemeden Galatasaray’ı methedip yanında getirdiği insanlarla sanki çok şeyler yapmışlar gibi bunlar Giresun ve sporuna bir küçük dahi hizmet etmişler mi diye düşünürken bir araştırayım dedim.

Lakin o ilçeye bile çivi çakmayan bir başkan burada Giresun’da başarılı ve hizmet anlayışı altında değerlendiriliyorsa veya Giresunspor’un adını dahi telaffuz etmekte zorlanıyorsa Sokakbaşı neresi diyebiliyorsa yazık kardeşim diyorum. Bu şehrin bağrından çıkan bir Erol Pamuk, Bir Salih Boralar ve diğer kişiler göz ardı ediliyorsa söylenecek söz bulamıyorum.

Biz kulüp olarak iyi işler yapıyoruz. Tabiki bu iyi giden işlerin içinde sıkıntılı olduğumuz zamanlarda oldu. Ama ne yazık ki bence ilk devre itibarıyla başarılı olduğumuzu düşünüyorum.

İşin özü: Doğru işler yapar. Bunlar da ısrarcı olursak başarılı oluruz. Esen kalın.

 


Giresunsporspor28Çotanaklaryalçın-esenmetin-diyadingaziantepspor

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha