17 January 2020 Friday
Giresunspor diğer maçlarda yaptığı taktik hatasını bu maçta yapmadı

Yine herkesin birbirinin duygu kavramından hareket ederek ortalığı toz dumana kattığı bir dönemden geçiyoruz.

Duyguları önemsiyorum. Sporda duygulu olmak, ölçülere sadık kalındığı takdirde inanmasan bile   bir tarafından tutup inanacağın olumluluklara bizzat şahit olmuşumdur.

Birkaç gündür spor kamuoyunda bazı sözleri duyunca inanın ne yaparsak yapalım bu şehre ve kişilere yaranılmıyor diyeceksiniz. Herkes ne zamandır yazıyor. Sanki bu şehirde bir şeylerin üstüne karabulutlar gelmiş te bizim haberimiz yok. Bu takım iyi bir takım ve bu şehir ve taraftarlar inansın bu hafta bambaşka bir takım seyredebilir dedik.

Maçtan önce de başımda ekmek kırıp bedduamı da geri aldım. Giresunspor olunca akan sular durur. Giresunspor diğer maçlarda yaptığı taktik hatasını bu maçta yapmadı. Çift forvetle maça başladı. Sistemini de 4-4-2 olarak sahaya sürdü. İlk yarı harika bir mücadele ve kazanma hırsı ile maça başladılar.

Golün gelişinden sonra biraz bocalamalarına rağmen topun ve sahanın kontrolü yine yeşil beyazlı futbolcuların kontrolünde idi. İkinci yarıya başlarken önce temkinli olmayı elden bırakmayan ekibimiz rakibin üstüne geleceğini biliyordu.

Del Valle ve Rucescu ile yaptığı kontra ataklarla da tehlikeli olmaya çalıştı. İyi mücadele ve kazanma adına yapılanları alkışlıyorum. Bence sahada basmadık çim bırakmayan Landel’i kutlamak gerek.

Savunmada Numan, Murat akça ve iki bekimiz de görevlerini layıkıyla yaptıklarına inanıyorum. Ahmet ilhan, Muhammet Bayır ataklara katılarak takımı ateşlemeye çalıştılar.

Rakip on kişi kalınca da üstünlük ekibimize geçti. Biraz daha dikkatli ve son paslarda daha akılcı olsa idik belki de daha farklı bir skorla ayrılabilirdik. Maçın hakemleri bence harika bir maç yönettiler. Kutluyorum. Dilerim tüm hakemlerimiz hiçbir art niyet tutmadan sadece maçlara kontra olsunlar. Bakın Türk hakemliği nasıl başarılı olacaktır.

Ligde son üç maçını kazanan ve lider durumunda olan Akhisarspor’u yenmek her yönü ile mutluluğumuzu ikiye katladı. Milli maç arası olması sebebiyle takımın bu aradan daha fazla faydalanacağını umuyorum.

Teşekkürler çotanaklar, teşekkürler futbolcular. Güzel bir havada verilen bu galibiyet herkese kutlu olsun. Esen kalın.


yalçın-esenGiresunsporspor28Çotanaklar

Yazarın diğer yazıları

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha