27 November 2020 Friday
Çünkü bu şehirde susmuş gizlenmiş çok insanlar varken onlar bu kulübe sahip çıktılar

Cuma günü Abdülkadir Kayalı ve Landel, önceki gün ise Ergin Keleş Giresunsporlu oldu. Yönetim hedefi dillendirmese de bu üç transferle Süper Lig için çalışmalar yaptığının tüyosunu verdi.  Bu üç futbolcunun da Süper Lig tecrübesi var ve bence çok başarılı olacaklar.

Elinizdeki malzeme insan olduğuna göre önce onu anlamak gerek. Aksi halde; farklı düşünmenin bir değeri kalmaz. Sonrasında insana bu nasıl yürüyüş, bu nasıl bir ölü kedi sıçraması demezler mi?

Çözümlere bakıldığında her kesimin fedakârlık yapması beklenir. Peki, neden hep fedakârlık derseniz. Bu şehrin spor adına tek temsilcileri yöneticiler değil de ondandır. Onlar sadece verilen görevi en iyi şekilde yapıp spora bir şeyler katmaktır. Yoksa işini gücünü ailesini bir tarafa atıp yaptıklarıyla bence her şeyi hak edenlerdir.

Yüzümdeki çizikler, saçımdaki beyazlar arttıkça artık ben de inandım ki bazılarına yaranamıyorsun. İyilik yapalım diyorsun gözünü çıkartmaya kalkıyorlar. Dışarılardan birileri atıp tutuyor. Biraz bunlara saldırayım da gündem olsun diyor.

Sen kendini ne sanıyorsun.  Gündeme düşsen ne olur. Ben doğruları yazıyorum diyebilirsin. Sen dışarıdan ne olduğunu nasıl bir tablonun içinde olduklarını biliyor musun? Söylen bakalım.  Bu şehre gelince aynı söylemleri gel yüzlerine söyle.  Neden yazmıyorlar diyorsan yıkmak kolay ama kazanmak çok zordur. Sen çalışmana devam et, buradaki basın yeri geldiğinde gereğini yapar.

Yıllar önce Bir teknik adam Trabzon’da her gün altyapıyı statta çalıştırıyormuş. O zaman da stat tribünleri yeni yapım aşamasında imiş. Teknik adam her gün futbolcuları azarlar, bağıra bağıra konuşurmuş.

Artık stad yapımında çalışan bir usta fazla tahammül edememiş ve ‘yeter kardeşim. Nedir bu bağırma çağırma’ demiş. Teknik adam şöyle bir kafasını kaldırmış. ‘Nereden türedi bu baykuş, yuvası da yok buralarda hayrola’ demiş.

Bir işin içini bilmeyen dışını asla bilemez. Biraz bağırması yanlış ama futbolcu yetiştirmede bir numara olan bir teknik adammış. O’nu da öyle kabul etmişler. Biz de yeri geldi mi bağırıp yeri geldi mi onu kucaklamasını bileceğiz. Çünkü bu şehirde susmuş gizlenmiş çok insanlar varken onlar bu kulübe sahip çıktılar. Esen kalın.


yalçın-esenGiresunsporkralcaspor28Çotanaklar

Yazarın diğer yazıları

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha