27 October 2020 Tuesday
Giresunspor doludizgin yoluna devam ediyor.

Üst sıraları zorlayan ekibimiz önce Menemenspor’u şimdide Ümraniyespor’u yenerek son iki haftada altı puan aldı.

 Muhammet Bayır’ın asistliği ile Ahmet İlhanın nefis gölü ile öne geçen takımımızın tüm futbolcuları son haftalardaki çıkışlarının tesadüf olmadığını on maçtır sadece Erzurum’da kaybedilen üç puanın dışında iyi futbol ve alınan puanların ilerisi için play of şansı olabileceğini göstermiş oldular. 

İlk  yarıda çok fazla pozisyon olmasa bile rakibe pozisyon dahi vermedi dersek yanılmayız. İkinci yarıya Renan’ın yerine Mehmet Güven oyuna dahil edildi. İkinci 45 dakikada Ümraniyespor atakları da yaşanmaya başladı.

İşte tam bu arada Del Valle’nin ortasında topu düzeltip kalecinin soluna  nefis plasesi ile  nefis bir gol atan Ahmet İlhan maçın kazanılmasında önemli bir rol oynadı. Bu iki golden sonra rakip oyundan kopmama adına savunma anlayışından vazgeçip hücum oyununa döndü.

Giresunspor atılan iki golün rehavetine kapılarak oyun anlayışında istediğini yapamayınca rakip son on dakika içinde ataklarını sıklaştırdı.

Giresunspor rakibi sahasında kabul etmek zorunda kaldı. Lakin yine de Giresunspor kontra ataklardan yararlanamazken üç net gol pozisyonunu cömertçe harcadı.

Hakem triosuna gelince ilk yarıda iyi, ikincisinde ise orta hakem Turgut Doman çok basit hatalar yaptı. Genelde güzel bir kış güneşinin soğuk bir gününde alınan galibiyetten dolayı Başkanı yönetimini, teknik heyeti,taraftarlarımızı ve çalışanlarımızı kutluyor.

Yolun açık olsun Giresun sporum  diyorum. Esen kalın.


Giresunsporspor28Çotanaklaryalçın-esen

Yazarın diğer yazıları

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha