27 November 2020 Friday
Bir dönemin efsane takımı olan Samsunspor yanlış yönetilmekten dolayı kayyuma kadar kalarak lige veda etti.

Geçen hafta eline geçirdiği fırsatı kaçırıp, Giresunspor deplasmanında 3 puan umuduyla gelen Samsun spor bence takım olarak da bu ligin en kötü ekibi görüntüsündeydi.  Samsunspor futbol severlerin gözyaşları arasında bir alt kümeye düştü.

Samsunspor taraftarları maçın başından itibaren taşkınlıklar yaparak emniyet güçlerinin sağduyusu ile olayların fazla büyümeden önlenmesi sağlandı. Maçtan sonra onlara ayrılan tribünün tuvaletlerindeki malzemeleri kırarak hatta saha içinde ateş yakıp sıkıntı yaşatmalarına rağmen emniyet güçlerinin iyi niyetleri ile belki de çok taşkınlığın önüne geçildi.

Başta Emniyet müdürümüz olmak üzere tüm emniyet mensubu tüm olumsuz durumda bile sağduyudan taviz vermeden Samsun seyircisini şehirden uzaklaştırdılar. Kendilerini teşekkür ediyorum.

Tabiki bu arada stadın yanında bazı kafelerin camlarını kırarak hasar verdiler. Türk Futbolu ve taraftarı bu. Senin bir hafta önce basın toplantısında bir futbolcun Denizli maçından sonra 30 polisle hakem koruma yapılıyorsa maçı nasıl yönetti siz karar verin deyip hakemleri töhmet altında bırakıyorsa ve hiç bir temsilci bunu yazıya dökmüyorsa işte Türk Futbolu’nda gelinen nokta diyorum.

Giresun’da en küçük bir taşkınlık bile cezalandırılıyor. Hatta Samsunspor seyircisi küfürler yağdırırken, ‘Samsun kümeye’ diye Giresun taraftarı söylerken temsilci bunu cep telefonu ile çekerek ceza almamızı sağlamaya çalışıyorsa söylenecek söz de bulamıyorum.

O atılan maytaplar bazı polis arkadaşlarımıza rast geldi. Yaralananlar oldu ama yine de karşı güç kullanılmadı. Bu Polis teşkilatımızın gösterdiği hassasiyet Türk Futbolu’na zarar gelmesin ve bu taraftarları en iyi şekilde ağırlayıp şehirlerine gönderme adına yaptıkları gözümün önünde olunca onlara da kolay gelsin demek geliyor.

Bugün Mustafa Bozbağ ve yönetimi bu maçtan teknik ekibiyle futbolcusuyla taraftarı ile alnının akı ile ayrıldı. Söylenecek şaibeleri de ortadan kaldırdılar. Çok iyi durumda olmamız gerekirken işte bu konumda olmak bile bizi biraz incitmesine rağmen, acısı-tatlısı ile bir sezonu daha kazasız belasız atlattık.

Dilerim bu yaptığımız hatalar tekrarlanmaz. Yeni bir anlayışla önümüze bakarız. Esen kalın.

 


SamsunsporGiresunspormetin-diyadinbesim-durmuşspor28yalçın-esen

Yazarın diğer yazıları

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha