25 February 2021 Thursday
Yazmayayım diyorum ama kaçan goller ve yapılan hatalarda hep teknik heyetmi suçlanaca

Olan yine bize oldu. Geçen zaman içinde çok düşünür, az hisseder olduk. Oysa kazın ayağı hiç de öyle değil?

Güneş biraz daha soluk, gölgeler biraz daha uzun gelmeye başladı. Nedir bu derseniz. İşte tam karşınızda duran bir takım var. Rakip teknik direktörü bile ‘bu ligin en iyi kadrosuna sahip bir takımı yendik’ diyorsa bir dakika kardeşim nedir bu diyeceksin.

İyi futbolun karın doyurmadığını, topun ayakta fazla kalmasının bir anlam taşımadığını hep söyledim. Amaç gol atmak. Al ver, al ver, bir sağa, bir sola peki sonuç sıfır. Rakip eğer bir takımı bu gibi varyasyonlarla alt edemiyorsan uzun ve yüksek oyuncularınla gol atma becerisine gideceksin.

 Peki biz bunu yapıyormuyuz? Hayır. Hep pas yüzdemiz fazla olsun istiyoruz ama bazen bu işe yaramıyor. Bir de takımın son vuruşlarındaki beceriyi ortaya koyacak bir oyuncun  yoksa altı pasta ayağına gelen pozisyonu değerlendiremiyorsan kusura bakma kardeşim sonuca da katlanacaksın. İki tane uzun santraforun var. Bir hava topuna hakim olamıyorsun.

Rakip haddini bilerek oynadı. Maçı attığın golden sonra aynı tempo ile sürdürebilseydin şimdi bunları yazmış olmayacaktık. Yazmayayım diyorum ama kaçan goller ve yapılan hatalarda hep teknik heyetmi suçlanacak.

Tamam sezon başından beri bu adama yükleniliyor. Lakin takımın durumu ortada ligin ilk dört takımı içendeyiz. Bu karamsarlık niye. Vallahi  bence yanlış yapılıyor. Bu kadar kişiler ve bazıları yıpratılmak isteniyor. Olmuyorsa zaten gereken yapılır. Birileri kimse onlar boy yanasına baksınlar kardeşim.  Zira kin ve öfkenin kimseye bir faydası yok...

          Şimdi birisi bu takımın bu sezon başarılı olması gereğini ortaya koyuyor. Her türlü yardımın yapıldığını anlatıyor. Ben bir kaç yıl sonra belki olmam deyip herkesin takımına sahip çıkmasını istiyorsa ve biz bunu sadece manevi olarak dahi başaramıyorsak inanın akıbetimizi düşünemiyorum.

Sevilip sevilmeme işi değil bu Giresun spor sevdası ki bunu becermek hatta bu yönetime sahip çıkmak gerekliliğini de ortaya koyuyor. Güzel bir tebessüm hoş bir seda bile bu takım için uğraşanlara manevi bir huzur getiriyor.

Biz ne yapıyoruz. Vurun abalıya deyip yıkım hışım teorisi ortaya koyuyoruz. Yenildik. Bu her şeyin sonu değil, ilk yarı böyle bitecek. Gaziantepspor maçı ile alınacak üç puan ve ikinci yarıda alınacak önlem ve transfer çalışmalarıyla yeni bir sayfayı daha okumaya başlayacağız. Önemli olan okuduklarımızı ezberlemek olmalıdır. Esen kalın.   


mehmt-akyüzGiresunsporspor28Samsunspormtin-diyadinÇotanaklarMustafa-BozbağNurettin-Canikliyalçın-esen

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha