03 December 2020 Thursday
Metin Diyadin'e tebrikler. Futbolcular sağ olun. Taraftarlar helal olsun size ki tüm bu olumsuz tabloyu unutup takımınızı desteklediğiniz için. İyiki varsınız

Gönderilen teknik direktör Yılmaz Vural, artık takım çalıştırmayı düşünmediğini açıklamış. Bu aralar herkese sarmaya başladı. Bence hayırlı olur. Çünkü bu gibi söylemlerle kendini arındırmak isteyen her kişi yıllardır yaptığı başarılara da gölge düşürmüş oluyor.

Bir takımın oyuncularını sıkan, onlara kendini bahsetmekten başka toplantılarda bir şeyler yapmayan, kulüp başkanı ile yaptığı söylemlerde söylediği ile söylemediği arasındakileri anlamayan futbolcularına kızarak kendini avutan, hatta onlara yaptığı tavırlarla futbolcuları kendinden soğutan bir futbol adamı bu işi bırakırsa bence hayırlı olur.

Yaptığı yanlışlıktan dönen başkan tabiki güvendiği takımı tanıyan dürüst karaktere teklif götürecekti. Metin Diyadin teklif gelince kırmadı ve takımın başına yeniden geçerek şu özlem dolu üç puanı hanemize yazdırtmayı başardı. Yok, şu eksik yok şu kötü demedi.

Tabiki Metin Diyadin; “Ben ilk defa kendi düşünce tarzımı bile Giresunspor için bertaraf ettim. Burayı kendi şehrim gibi gördüm. Burada yöneticiler,  çalışanlar, taraftarlar olsun iyi bir ortam var. Dilerim sezon sonunda güzel günler bizi bekler.  Maça çıkarken bahane aramadım. Çok sakat oyuncum vardı. Bazı futbolcuların moral ve motive ye ihtiyacı vardı. Onu sağlamaya çalıştım. Eğer şu bir ay olmamış olsa idi bu takım inanın şampiyonluğun en güçlü adayı olacaktı. Şimdi play of şansımızı sorarsanız yüzde 20 ama alacağımız iki maçla bunu yüzdesi daha da artacak. Takımımın mücadelesinden çok memnunum. İstediler ve kazandılar” dedi.

Bazı futbolcular biraz sıkıntılı maça girmesine rağmen çalışkanlığı mücadelesi kazanma adına yaptıkları ile taraftarların gönlünü aldılar. İlk defa sahaya çıkan Ahmad Abed de görevini yaparak teknik heyetin gözüne girdi.

Yılmaz Vural döneminde kadroya dahi alınmayan futbolcu nasıl bir futbolcu olduğunu O’na da göstermiş oldu. Kısaca birileri altı kişilik bilirlik taslayarak geldi. Sonu hüzünlü oldu.

Metin Diyadin’e tebrikler. Futbolcular sağ olun. Taraftarlar helal olsun size ki tüm bu olumsuz tabloyu unutup takımınızı desteklediğiniz için. İyiki varsınız. Esen kalın.


Giresunsporspor28yılmaz-vuralmetin-diyadinerkan-sözeriyalçın-esen

Yazarın diğer yazıları

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha