02 December 2020 Wednesday
Bugün olmasa da yarın ne olacağı belli olmadığı için ilk altı şansını sonuna kadar devam ettirecektir. Erzurumspor maçı bizim açımızdan ve aynı puana eşit iki takımın kıyasıya bir mücadelesine sahip olacak

Şu kısa bir süre kuşku coşkuya dönüştü, endişe de mutluluğa. Gelen iki galibiyetle sular duruldu. Futbol oyunu sanki ders gibi. Ayağınızın altından topu kaçırmaya görün yine eski senaryo devam etmeye başladı.

Dün hocasına, başkanına hakaret edenler bir anda doksan derece dönüş yaparak hiç bir şey dememişler gibi davranmaya başladılar. Zaten olması gerekende o kişilere olan saygınlığı bilmeleri olmalıydı.

Futbolda hep güzellikler yaşanacak diye bir kayıt da yok. Başarıda zaten hep yanındalar önemli olan başarısızlıklarda tam destek olmak sağlanmalıdır. Biz bunu hâlâ yapabiliyor muyuz?  Bence hayır.

Biz futbolun seyri güzel olsun ama sonucu da etkilesin istiyoruz ama ne yazık ki kazanmak her şey değil, mücadele ise her şeydir. Bunu Giresunspor takımı şu üç maçlık  periyotta yapmasına rağmen Adana Demirspor maçında golü bulamayınca sıkıntıyı da önleyemedi. Sonrası malum.

Yine çatlak sesler yükselmeye başladı. Giresunspor’u düşündüğümde ve onu yazarken sadece ama sadece içimde hep hüzün bir hikaye doğar. Sporda kendim ve insanların yerini düşünürken aklıma Giresunspor gelir. Giresunspor’da bir var olma nedeni vardır. O da bizde bugün bu var olma gayesi ile yaşıyoruz.

Yeter ki onu yönetenler değer olsun değerleri bilinsin yeter. Şimdi bu kulübün yönetimi ile bir bütünlük halinde olan camia biraz sıkıntı ve tedirginlik olmasına rağmen yine de güvendiklerine inanıyorlar.

Bugün olmasa da yarın ne olacağı belli olmadığı için ilk altı şansını sonuna kadar devam ettirecektir. Erzurumspor maçı bizim açımızdan ve aynı puana eşit iki takımın kıyasıya bir mücadelesine sahip olacak. İnanıyorum ki Erzurum’dan gelecek puan ve puanlarla yine hesabımızı gözden geçireceğiz.

Yeter ki bazıları bu takımın üzerinden elini çeksinler. Başkanın ve yönetimin yapmak istediklerine destek versinler. Bu iş  nerden nereye geldi hesabını yapsınlar. Kısaca sözün bittiği yerdeyiz. Bırakın yaşayacaklarımızı birlikte yaşayalım. Bu şehir bir özlemin peşinde koşuyor. Dilerim gerçekleştiririz. Esen kalın.


Giresunsporspor28Çotanaklarerzurumsporyalçın-esenmetin-diyadin

Yazarın diğer yazıları

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha