27 November 2020 Friday
Sözüm ona oyun ne oyun. Sadece insanları isyan ettirdi. Futbolcu arkadaşlar, Bazı gösteriler eskidi artık. Bundan sonra biraz da top oynayıp kazanın

Hep diyorlar, ‘Biraz da müsabakayı yaz.’ Yazmam, Şu dakikada şu olmuş, bu dakikada şöyle vuruş ve neler olmuş neler. O’nu ben değil başkaları yazacak.

Geçmişte yazdıklarım oldu ya şimdi. İsterseniz neler oldu ona bakalım. Ligin dibinde düşmeme mücadelesi veren bir takımla, üst sıralarda yerini koruyup puanlarla  yukarıya çıkmak adına bir şeyler yapmak isteyen bir takım.

Peki ne yapıldı derseniz bence  bizim adımıza gol pozisyonuna girilmeden biten bir maç. Daha önceki maçlarda yenilmelere rağmen gol pozisyonları çokça yakalardık. Şimdi sadece rakibin attığı iki gol ve kaçırdıkları ile yetinebildik

Rakip geçen hafta kendi sahasında, Giresunspor ise deplasmanda mağlup olmuş. Her iki takım da bir çıkış yolu arıyor. Avantaj bizde, oyun ve yerimiz itibarıyla hatta futbolcu kadrosu ile çok rahat alınacak bir maç ve neler oluyor neler.

Sanki onlar kendi sahasında oynuyormuş gibiler .Maç başlamadan yaşananlar. Başkanın tribünde olmayışı ve rahatlık hepsi bir dezavantaja dönüşüyor. Ben hep söyledim. Gol atacaksın . Forvette çoğalacaksın ve rakibe oynama fırsatı vermeyeceksin. Bunu kaç maçtır yapamıyoruz. Yoksa birileri bu takımı sabote mi ediyor? Yok öyle şey olmaz.

 Yavaş yavaş şeker gibi erimeye başladık. Teknik patron Yılmaz Vural  daha yeni geldiklerini bu takıma taraftarın bu gibi söylemler yakıştırmaması gerektiğini , oyuncularının 4 gün sonra Elazığspor arkasından da Ümraniye maçına çıkacağını söyledi. Yılmaz Hoca; “Ben daha onlarla birebir bile görüşme fırsatı bulamadım. Sadece pratikte işlem yapmaktayız ama ümidimizi kaybetmiyoruz. 12 maç daha var. En alttaki takım en üstteki takımı yenebiliyor”         diyerek  konuşmasını bitirdi.

Rakip takım hocası ise konuşmasında ‘buradan puan ve puan olmak amacında idik. Bunu başardık. Moralimiz üst seviyeye çıktı’ diyerek takımının düşmeyeceği sinyalini verdi.

İyi mücadele ederek Giresunspor’u oynatmamaya çalıştılar, pres yaparak Giresunspor’u hataya zorladılar ve maçı da kazandılar. Giresunspor cephesinde ise değişen bir şey yok. Sadece sahada gezinip durdular. Rakibin ataklarını seyrettiler taraftar tepki verince de el kol hareketleri ile taraftardan tepki çektiler.

Nasıl maç kazanacağız hala merak ediyorum. Bu kadar kötü bir takıma karşı bile onların futboluna ayak uydurup yeniliyorsak, neyi düzelteceğiz. Bazı olaylardan sonra yapılanlar affedilmemeli, gereken ne ise yapılmalı. Bu böyle ise böyle olmalı demekle işlerin düzeleceğini düşünmüyorum.

Bu başkan bu saatten sonra kimseye acımaz. Bu kadar uğraş didin ortada buna cevap verecek bir takım yoksa teknik heyette ne yapsın. Savaşma kazan. Yok ya kim söyledi sana   Ben söyleyeyim,   yık git, çık git demekte fayda etmiyor. Kazanmanın ön şartı cesaret Biz bunu maça uygulayamadık. Sözüm ona oyun ne oyun. Sadece insanları isyan ettirdi. Futbolcu arkadaşlar, Bazı gösteriler eskidi artık. Bundan sonra biraz da top oynayıp kazanın. Esen kalın.


yalçın-esenGiresunsporyılmaz-vuralfatih-tekkeçotanakspor28Mustafa-Bozbağ

Yazarın diğer yazıları

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

  • Çotanak İstanbul 18.02.2018 20:35

    Başkanımız redikal kararlar alıp,bu takımda Haftalardır form grafiği düşük olan oyuncuları Kadro dışı bırakıp alt yapı takımıyla anremana Çıkarmalı,bu sayede takıma yeni gelen futbolcu Ların önü açılacakdır.

Yorum yaz

Captcha