03 December 2020 Thursday
Dili olan konuşuyor. Nerede işe yaramaz denilen futbolcular alınmış diye. O söyleyenler şunun bilmeliler diğer takımlardaki çok ücret almış isim yapmış futbolcuların neler yaptıkları nasıl oynadıklarına bakıp öyle konuşsunlar

Futbol kazanma üzerine kurulmuş bir spor dalı. İyi ya da kötü oyna ama ne yap ne et kazan derler ya biz onu yapmaya çalışıyoruz.

Üç maç ve dokuz puan ile lige şimdiden damgamızı vurmaya başladık. Belki geçen sezon ki baskı ve rakibe oyun oynatmama gibi pozisyonları yaratamıyorsak bile hiç olmazsa rakip pozisyon da bulamıyor.

Elazığspor maçında oyunda oynama yüzdesi konuk ekipte olsa bile her türlü mücadelenin sonunda fırsat takımı olduğumuzu kontra atakla çok takımın canını yakacağımız sinyalini vermeye başladık.

Teknik direktör Metin Diyadin, basın toplantısında yöneltilen bir kaç soru üzerine önemli açıklamalarda bulundu. Neydi bu açıklamalar. Sezona ilk defa üç maç üst üste maç kazanarak başlanması güzel bir olaydı. Bu belki de ilkti. İkincisi geçen dönemlerdeki rakibe baskı idi. Ona da cevaplar verdi.

Metin Hoca; “Lakin şu anda bir eksiğimiz var. Onu da aşabilirsek her şey milli maç arifesinde daha da güzel olacak. Orta sahada savunma ağırlıklı bir futbolcuya ihtiyacım var. Olursa sevinirim olmazsa da takım içinde bulmaya çalışacağım. Artık biz kontra atağa çok iyi çıkan bir takım özelliğimiz var. Şuanda bazı eksiklikler var. Eğer bu arada bu eksiklikleri giderebilirsek o zaman iyi kaliteli ve hücum gücü yüksek bir takımı seyredeceksiniz” dedi.

Şimdi biz taraftarlara buradan değinelim. Hem Kumyalı cephesi hem de Genç Çotanaklar cephesi olarak Giresunspor’a verilen desteğe teşekkür ediyorum. Çok maçları onlarla kazana cağımız umuyorum. Küskünlük ve dargınlığın olmadığı müddetçe bu taraftarlarla asla sırtımız yere gelmez. Ben inanıyorum.  İyi başlayarak zaten takımın morali yerine geldi. Taraftar umutlu, yönetim neşe saçıyorsa bunun bir sebebi var demektir. O da başarıya susamış şehrin çocukları olarak artık bu sene o sene olsun diyoruz.

                Dili olan konuşuyor. Nerede işe yaramaz denilen futbolcular alınmış diye. O söyleyenler şunun bilmeliler diğer takımlardaki çok ücret almış isim yapmış futbolcuların neler yaptıkları nasıl oynadıklarına bakıp öyle konuşsunlar.

Çok mu iyiler derseniz, bana çok işi bilen değil takımı için koşan mücadele edenle bu işi götüreceğiz. Bu takım iyi yolda yalnız tek korkum bazılarının dolmuşuna gelip karamsar tablo yaratanların menfaatleri ne olacak onu merak ediyorum.

Birileri bir şeyler yazıyor. Hemen haklı deniliyor. Soruyorum şu andaki ekonomik sıkıntı içinde borçsuz bir takım kim yaratmış ki bu futbolcular nasıl alınmış. Önce elini kafanın yanına koy ve düşün bu kulüp nerden nereye gelmiş.

Hikâye okumak, gazel havası çalmak güzel ama bilmediklerinle oyun havası oynayamazsın. Dileriz Ümraniyespor maçı da güzel bir sonuçla biter ve bu seyirci takımını yalnız bırakmaz. Siz siz olun bu futbolculara güvenin. Esen kalın.


yalçın-esenGiresunsporspor28Çotanaklarmetin-diyadinosmanlısporElazığspor

Yazarın diğer yazıları

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha