03 December 2020 Thursday
Bekleyelim, çünkü bu şehrin gençlerine bu şehrin teknik adamlarına değer vermek için çalışan kim olursa onun yanında olduğumuzda bilinmeli

Giresun futbolunda değişimin güncel tanıklarındanız. Ülke futbolunda önemli bir yeri olan Giresunspor şimdi sıkıntılı günler yaşıyor. Bu yeni yönetim bazında değil, başımıza gelenlerin çoğu emanet edilen kurumun kaynaklarının ve zamanın iyi kullanamamasından doğuyor.

Boş konuşuyoruz, sert tartışıyoruz! Geçen zamanı ve verdiğimiz sözlerin unutulması üzerine kuruyoruz. İki şeyi geri alamıyoruz. Geri zaman ve söylenen sözler. Yani kısaca bunları olumlu kullanamadık.

Giresun’da koşulları ortaya koymanın bedeli ağırdır. Biz yazdıklarımızda bu işten bize ekmek çıkar demedik. Ne Giresunspor’un menfaatine ise onu yapmaya çalıştık. Çok tartışmalı ve de zorlu günlerin geleceği bir maratona şahit olacağız.

Dilerim yüzümüzün akıyla bu işten çıkarız. Gerilimsiz tartışmasız bir kongre süreci yaşadık. Hedef koymak ve zarp düşünceler hep geride kaldı. Kulüp yöneticiliği öyle bir koltuktur ki Kimse karşılaştığın güçlüklere bakmaz.

Senin gemiyi limana getirip getirmediğine bakarlar. İster yalı yalı gelsin ister açıktan önemli olan onu oraya yanaştırmaktır. Sonrasında da; İyimserlik ve mutlu olma beklentisi. Hey gidi koca Giresunspor hey bu kadar borca nasıl sokuldun.

Nasıl bu işin içinden çıkılacak hey gidi koca çınar ey. İnanın hala meraklardayım. Bu genç kuşak nasıl bu işin içinden çıkacak merak ediyorum. Bu borca göre neler yapacaklar neler yaşayacaklar. Ne hedef koyacaklar düşünüp duruyorum.

Bu kadar borca lüzum var mıydı. Şimdi bir şeyleri duyar gibiyim. Giresunspor’un yönetimi bir şeyler yapacak. Gençlerle harmanlaşmış bir kadronun sinyallerini alıyorum. Bazı anlaşmalar yaparak Giresunspor’un önünün açılmasını sağlayacaklar.

Bakıyorum. Daha önce kaybedilen kaynakların tekrar Giresunspor’a devredilmesi için uğraşıyorlar. Kulüp içinde kendini ne oldum diyenlerin saf dışı bırakılarak  ciddi bir anlayışla çalışacağı duyumlarını alıyorum.

Yok yok bir şeyler olacak olacak.  Bekleyelim, çünkü bu şehrin gençlerine bu şehrin teknik adamlarına değer vermek için çalışan kim olursa onun yanında olduğumuzda bilinmeli. Bu benim için çok önemli bir çivi çak canımızı ye. Esen kalın.


yalçın-esenGiresunsporspor28Çotanaklar

Yazarın diğer yazıları

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha