13 April 2021 Tuesday
Geçen sezon kıl payı kaçırdığımız o treni artık durdurup içine binmemiz gerekiyor. Çünkü daha önceki sezon biz bunu yapacağız derken sadece takım bu ligde kalsın yeterde artar diyorduk.

Bir futbol takımı maçı kazanmak istiyorsa önce kazanma ruhunu ortaya koymalıdır. Bunu neden söylüyorum. Giresunspor’da bu sezon bu ruhun perçinleştiğine görebiliyorum.

Futbolun bireyselliğini bir tarafa bırakmış sadece takım oyunu altında kazanmak isteyen bir takımı seyrettik. Her futbolcu artık bu takımın başaracağı sinyallerini bu seyirciye vermeye başladı.

Yapılan transferler takım uyumu ve taraftarların muhteşem takımı desteklemeleri artık bu sene o sene dedirtiyor. Giresunspor takımı hem savunmada, hem de orta sahada ve forvetteki canlılığı ile bu lig de çok can yakacak görüntüsü veriyor.

Zaman zaman bazı bölümlerde biraz duraklasak bile ani kontra ataklarla pozisyonlar bularak bunları değerlendirmeye çalışıyoruz.

Kaleci Anıl yıllardır bu takımın ikinci kalecisi olarak hiç kimseye kırgınlığı olmadan hep çalıştı. Bu kaleye geçeceği günleri sabırsızlıkla bekledi. İyi maçlar oynamaya başladı. Caner, Alanyaspor ve Evkur Yeni Malatyaspor’da iken çok takdir ettiğim bir bekti. Alınmasına çok sevinmiştim.

Korkishko bu maçta tutuk olmasına rağmen golünü atarak takıma bir enerji getirdi. Onur için çok şeyler yazılabilir, söylenebilir, lakin bir spor adamı şu anda Süper ligde görev yapıyor, eğer biraz daha boyu uzun olmuş olsa idi onu transfer etmek için yarışılırdı deniyorsa bizim çocuğumuzun ne kadar kaliteli olduğunu da bilmemiz lazım. Çünkü bu takımda tek Giresunlu o.

Dale’nin kendini bulmuş olması, Recep’in iyi mücadelesi, gol yollarındaki becerisi, Dialiba’nın çalışkanlığı ve hücuma katkısı, Panos’un bitmek bilmeyen enerjisi, Dodo’nun takımı yönlendirmesi, Özgür’ün güven veren futbolu, Hüsamettin’in görev adamı olarak doğrularla savaşı ve Sinan, fatih Atik ve Berkan’ın oyun içinde olduğu zaman görevini en iyi şekilde yapışı ve diğer futbolcuların da takımı için verdiği mücadeleyi görünce işte bu Giresunspor diyebiliyorum.

Yiğidin hakkını da vermek lazım.  İyi bir kadro kurulmuş.  Bu kadroyu baştan yaratmak hele hele Giresunspor taraftarına beğendirmek bir marifet oluyorsa onu da Başkan, yönetim, teknik kadro en iyi şekilde yerine getirmiş. Başlarında Metin Diyadin hocama da yeniden yarattığı Giresunspor için teşekkürler.

Geçen sezon kıl payı kaçırdığımız o treni artık durdurup içine binmemiz gerekiyor. Çünkü daha önceki sezon biz bunu yapacağız derken sadece takım bu ligde kalsın yeterde artar diyorduk.

Şimdi ilk dört maç itibarıyla alınan oyuncularla bu ligde söz sahibi olmanın gereği de ortaya atılmış oldu. Şimdiden konuşmanın da bir faydası olmuyor lakin biz bu merdivenleri en iyi şekilde duraklamadan yavaş yavaş çıkmayı istiyoruz.

Bu takımda bu enerji ve sinerji var. Alınan bu galibiyetle Eskişehir’i darmadağın ettik. Üzüldüm takımları için buraya gelen Eskişehir taraftarları sadece 5 dakikaya kadar yaptıkları tezahürattan sonra Giresunspor’u seyretme zevkini tattılar.

Eskişehir teknik patronu Sergen Yalçın ne flaş yayına ne de basın toplantısına teşvik etmeyerek kulübe para cezası verilmesini sağladı.

Tabiki bu toplantılara katılmamasının bir sebebi vardı. Onu da basın ve medya sorumlusuna sorduk açıklama yapmadı ama futbol federasyonu ile bir teknik konu sıkıntısı olduğunu düşünüyorum.

Giresunspor alınan bu galibiyeti rahmetle andığımız Hasan Ali Tütüncüye Armağan etti. Seni bu Giresun hiç unutmayacak. Esen kalın.


Giresunsporspor28çotanakEskişehirsporsergen-yalçınMustafa-Bozbağmetin-diyadin

Yazarın diğer yazıları

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha