27 November 2020 Friday
Rakibin seyircisi Adana'dan buraya geliyor, bazı Giresunspor taraftarları 1000 km'lik yoldan takımını desteklemeye geliyor, sen şehrin içinden kazalarından köylerinden maça gelmiyorsan kusura bakmayacaksın kardeşim.

Sevgili sporseverler; sizler bir pazarınızı Giresunspor sevgisine ayırıyorsanız, tribünlerde takımınızı destekliyorsanız size sadece helal olsun diyorum.

Şimdi bazılarını tenzih ederek şunları yazmak istedim. Giresunspor’u eleştirirken ön safhada ama Giresunspor’un maçı varken yaylasına, komşu illerine gidip maçtan haberi bile olmazken hatta ne oldu maç deyip ondan sonra bu takımdan bir  şey olmaz dersen sen Giresunsporlu değilsin kardeşim.

Çünkü hâlâ şu güzel pazar gününde bile 3060 seyirciye oynuyorsak yeni yapılan stadı nasıl dolduracağız merak ediyorum. Başarılı olmak için uğraşanlara destek verilmiyorsa, takımını hiç olmazsa iç sahada desteklemiyorsanız kusura bakmayın. İstanbul ve çevre illerden gelen kardeşlerim siz bu sevdanın en iyi neferlerindensiniz. Ne yapmak lazım hâlâ bilemiyorum. Nasıl bu camiayı ayağa kaldıracağız. Kimse bana şu oldu demesin. Çünkü kişilere ifade vermekten bıktım.

Maça gelince .Futbolda çok iyi oynamak marifet olmuyor. Eğer sen güzel futbolunu golle süslersen futbolun güzelliğini taraftarlarına yansıtırsın. Giresunspor ilk yarı üç net pozisyon yakaladı. Dialiba, fatih ve yapılan ortalardan verim alamayınca hiç kalemize dahi gelmeyen Adana Demirspor’dan bir hava topuyla bir de sıfır tabir edilen yerden basit bir gol kalemizde görünce devreye 2-0 mağlup kapatabiliyorsun.

İkinci yarıda teknik ekip iki değişikliği birden yaptı. Dialiba’nın yerine Sinan’ı ve fatih Atik’in yerine de Batuhan’ı oyuna koydu. Bundan sonra Giresunspor rakip kalede ataklarını sıklaştırdı. Çok pozisyon ama son vuruş ve Adana Demirspor kalecisinin başarılı kurtarışları ile gole izin çıkmadı.

Tabiki kazanılan penaltı da gole çevrilemeyince maç da bu skorla bitti. Giresunspor kötü mü oynadı, hayır. Mücadele mi yapmadı, hayır. Sadece atılan gollerden sonra rakip futbolcuların maçı çığırından çıkarıp yere yatmaları vakit kazanma adına yaptıkları hakem Bahattin Şimşek tarafından ikaz bile olmamasından sonra yine bu hakemle kazanamadığımız bir maç olunca tabiki üzüntümüz çok arttı.

Eğer bu maçı kazanmış olsa idik çok şeylerin değişeceği sinyallerini almış olacaktık. Bu arada Adana Demirspor futbolcusu Sezer’in ayağının kırılması ile sahada soğuk bir tablo esti. Kendisine acil şifalar ve geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum.

Metin Diyadin basın toplantısında; “Kaçan gol pozisyonları, kaçan penaltı ve rakip kalemize gelmeden yenilen iki gol ve kaybedilin bir maç. İyi futbol var ama sonuç yok. Skor da golü bulamayınca da tablo bu oluyor’ dedi.

Adana Demirspor teknik adamı Mustafa Uğur ise ‘ Bu skoru beklemiyordum  Puan almak için uğraşacaktık bunda tamam da karşımızdaki takım bizi hapsetti. Sadece iki kere rakip sahada bulunduk ve iki gol attık. Mutluyum. Giresunspor takımı bizi kendi sahamızdan çıkarmadı, iyi oynadılar Lakin kazanan biz olduk’ dedi.

Sonucu ne olursa olsun bu takımı hâlâ üç binler seyrediyor. Diğer Giresunspor taraftarı maçlarına dahi gelmiyorsa kimsenin (Bazıları Hariç)Söz söylemeye hakkı yok. Rakibin seyircisi Adana’dan buraya geliyor, bazı Giresunspor taraftarları 1000 km’lik yoldan takımını desteklemeye geliyor, sen şehrin içinden kazalarından köylerinden maça gelmiyorsan kusura bakmayacaksın kardeşim. Bu takımı eleştirme hakkını sana vermiyorum. Esen kalın.


Giresunsporspor28Çotanaklaryalçın-esenmetin-diyadinmustafa-uğurAdana-Demirspor

Yazarın diğer yazıları

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha