22 Ocak 2019 Salı
Kör bile ayni çukura iki kere düşmez

Derler ya başka bahara kaldı. Biz artık başka baharlar aramıyoruz. Yeni baharda yeni bir sevgi ve coşku istiyoruz. Bu sezon inanın bize yakışmadı. Tabiri caizse başarısız bir sezon geçirdik. Her şey bize eğreti durdu.

En iyisi olsun istiyorduk. Ne çare ki iyisi olmadı. Çok şükür kötüsü de olmadı. Geleceğimizi beynimize yazmalıyız. Süreç devam ederken artık şu olsunları da kaldırmalıyız. Olmadı tekrar deneyelim. Lakin yine olmuyor demeden mücadele ve başarıyı yakalama  adına ne gerekiyorsa yapmalıyız.

Başkan Mustafa Bozbağ, önümüzdeki günler içinde bir toplantı yapmak istiyormuş. Geçmişin analizini gelecekte neler yapabiliriz söylemleri ile yeni sezon hazırlıklarına  başlamayı şu günlerden itibaren konumuna almış.

Zaten şu anda  Teknik Direktör Metin Diyadin ise Avrupa ve Asya’da bazı futbolcularla dirsek temasında bulunmakta imiş. Geçen hafta Almanya Ligi’nden bir karşılaşmada bir kaç futbolcu izleme şansını bulmuş. Dilerim Giresunspor’a yakışan futbolculara odaklanır.

Tabiki şu anda bilmiyorum ama kongre kararı alacak mı onu da düşünmek lazım. Zaten basın  toplantısında kararlarını açıklaması bekleniyor. Ben bu kulübün ne olursa olsun başarısız bir sezonun arkasından bile  bu yönetim ve başkana ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.

Tabiki bazıları tarafından eleştirilere uğradılar. Eleştiri cehaleti ön yargıyı içerirse sorgulamadan yargılamak, üstelikte yargılarken acımasızlık davranılarak yapılanları görünce hep kulübe ve bu kulüp için mücadele edenlere haksızlık ediliyor diyebilirim.

Dışardan konuşmak yani kavalın sesi hoş gelse bile içerde ne ile mücadele verildiği hep duymazlıktan gelinir. Onun için içeride neler yaşandığını bu konuşan ve yazanların çoğu bilemez. Bilinen tek şey olayları ve yarışı bundan sonra birebir yaşayacağımızdır.

 Gereksiz hırçınlıklar ve çekişmelerden uzak duralım. Doğru işler olmadı değil, tabiki hatalar da var. Olan oldu ama artık neden, niçinleri bir tarafa bırakalım.

Benim naçizane bir tavsiyem var. Gelecek hakkında bazı tavsiyelerde bulunmak. Şartlar ne olursa olsun takım ruhunu ve ritmini mutlaka yakalamalıyız. Toplama takım düşüncesinden uzak durmalıyız.

İyi yönetilen, doğru transferler ve doğru harcamalar yapan kulübümüz belki ikinci yarı itibarıyla bu konuda eleştirilse bile bu işlerin üstesinden gelebilecektir. İnanın bu sezon bu zor da olmayacaktır. Ne demişler. Kör bile ayni çukura iki kere düşmez. Esen kalın.


yaçın-esenmustafa-temel-bzobağGiresunsporspor28Çotanaklarmetin-diyadin

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha