03 December 2020 Thursday
Ben yeni yönetime kızmıyorum. Bu işi çok bilen de yok aralarında. Onların tek amacı Giresunspor'a hizmet etmek. Bu menajer konusuna kafayı taktım. Kim bizi bunu öneriyorsa O'ndan isteğim elini ayağını bizden çekmesidir

Bu Bayram kim kardeşim. Hâlâ biz bu menajerle mi kontak kuruyoruz. Aldırdığı futbolcuları görüyoruz. Çoğu sakat, çoğu kendini bir şey sananlar. Daha önce hangi takımların menajerliğini yapmış bir bakın. Kardeşim bu kadar basit bu kadar faydalı olamayan futbolcuları buraya getiriyorsa vay bizim halimize.

Bu zamana kadar bir şeyler demedim. Lakin artık susmanın anlamı yok. Metin Diyadin döneminde şu an Sivas’tan alınan oyuncuyu önermesine rağmen kabul görmeyen Zoro imzayı attıktan sonra ‘ben üç ay oynayamam’ diyorsa ve yapılan tetkikler sonucunda on gün sonra doktorların oynar demesine bile aldırış etmeden nerede şimdi sorusu aklımı kurcalıyor.

Futbolcu iki -üç ay, altı ay oynamamış bunlar kimse o menajer tarafından Giresunspor’a lanse edilmiş alınmış işte sonucu ortada sakatlıklar. Şimdi teknik adam Özat; “5 futbolcuya ihtiyaç var. Bunların içinde en az üçü inandığım futbolcular olarak benim tasarrufumda olmalı’ diyor.

Şuanki kadroya son altı yılın en kötüsü diyen Özat’ın ”Benim buraya gelişim on beş gün oldu. Bu futbolcuların nasıl teknik taktik ve fiziki olarak hazırlayacağım’ demesi bile bu transfer yanlışlığının bir göstergesidir.

Ben yeni yönetime kızmıyorum. Bu işi çok bilen de yok aralarında. Onların tek amacı Giresunspor’a hizmet etmek. Bu menajer konusuna kafayı taktım. Kim bizi bunu öneriyorsa O’ndan isteğim elini ayağını bizden çekmesidir.

Yazık Giresunspor’un paralarına yazık. Ne dedik bu ve alt liglerde başarı ve futbola susamış çok yetenekli bizim alt kadrolarda da dahil çok genç futbolcular var. Onlar neden izletilmiyor. Bu Zora’yı 180 bin dolara bize nasıl satıyorlar hâlâ kafam almıyor. Neyin hesabı bu kardeşim. Artık bu işler teknik ekip veya yönetim tarafından yapılıp ona göre hareket edilmelidir.

Sezon başı hazırlık maçı için Rize’ye gidilecek. Teknik adam ‘transfer lazım sakat çok bunlar nasıl alınmış’ diyor. Menajer telefon açıyor, ‘hoca nedir bu diyor, Başkan bizi budadı’ diyor. Sonuç ortada. Hocasına mı üzüleyim, yöneticisine mi, taraftarına mı kardeşim. Ayıp değil mi bu bize reva görülenler. Esen kalın.

 


kralcaspor28Çotanaklarbayrammenaer-bayramGiresunsporyalçın-esenkralca-yazarsa

Yazarın diğer yazıları

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

  • hakan baş 30.01.2019 15:17

    sevgili yalcın abim bilirsinki seni çok severim oyuzden senin sözünün üstüne sözde söyleyemem lakin bu yönetim halen BOZBAĞ dan akıl alıyor ve o nederse onu yapıyor bunların bu takımı bir üst lige çıkarmak değil bu yönetimi sorsanız bu şehire tanıyan yok tanıyanlarda bir elin parmak sayısı kadardır eminim mevcut başkan iyi niyetli ola bilir yanlız BOZBAĞ dan kendini kurtarması lazım birde senin dediğin gibi bu menejerlerden kurtulması lazım sayın şerif ayvaliyi getirseler bu takıma menejer olarak bunlardan daha iyi yapar bu işi en azından giresunun çocuğu spordan daha iyi anlıyor alt yapıda okadar çok çocuklar varki şimdi isim vermem ayıp olur oyuzden bu takımı bir üst lige cikarmicaklarsa en azından bu sene topçu diye aldığı bu şerefsiz topçu bozuntularina bu kadar para vermenin bir anlamı yok al alt yapıdan 3 veya 5 tane giresunun öz çocuklarından köy oynasınlar bir sonraki sezona hazır yap onları bak bu takım nereye gidiyor durduramazsınız emin olun alt yapıda canavarlar var yetenekler var sayın yalcın abim senden tek ricam sen bu yönetime biraz yakınsın bu konuları sen daha iyi konuşuyorsun onlarla bu konuları bizim için memleket için dile getir ve eminim seni kalaya alırlar diye düşünüyorum saygılar güzel insan güzel abim benim

  • Turgut öz 30.01.2019 01:12

    Sayın Yalçın bey artık bu takıma scout ekibi kurulmasi lazım acilen siz yönetime yakin olarak bunu dile getirmenizi rica ediyoruz.Saygılar

  • Nizamettin Bilir 29.01.2019 15:13

    Ümit Teke nin görevi nedir? Peki anladık menajerler Giresun sporun yakasını bırakmıyor başkanımızda iyi niyetli hizmet etmek istiyor tamamda o zaman Ümit Teke ne iş yapar?Madem başkanımız ve yeni yönetim kurulunda bu işi çok bilen yok o zaman Ümit Teke niye Giresun sporda duruyor?Bilmediği işleri insan bir bilene sormaz mı?Giresun spor menajerlerin oyunlarına gelmemelidir Futbolcuyu Giresun spora zorlamı imza attırıyor menajerler tabiki hayır Giresun spor istemediği oyuncuyu alırmı almaz öyleyse sorun menajerlerin oyununa gelen yöneticilerin olmasıdır.Başkan ve yöneticiler uyanık olsun menajerlerin oyununa gelmesin.Giresun spor baştan aşağı yanlışlar silsilesi ile gidiyor demek ki.Giresun sporda zihniyet değişmedikçe hiç bir şey değişmez{yani iyiye gitmez}.Giresun spor ALT YAPISINDAN OYUNCU YETİŞTİRİP VE OYUNCU GELİŞTİRMEDİKÇE SÜRDÜRÜLEBİLİR KALICI BAŞARILAR YAKALAYAMAZ.MADDİ OLARAKDA AYAĞA KALKAMAZ.Amerikayı yeniden keşfetmeye gerek var mı?

Yorum yaz

Captcha