03 December 2020 Thursday
İşte Türk Futbolu'nda ki son durum. Gerisi sizin düşünceleriniz. Bakalım buna ne diyecekler.

Futbol bambaşka bir macera,  bir yaşam. Haddini aştın mı uçurumun kenarına kadar geliyor. Futbol tartışılabilir lakin yöneticilik bir başka tartışılır.
Bazen hatalar, eksiklikler, hissedilen sarsıntılar, problemler olabilir. Bu futbolu takımını yönetmek ince bir çizgide günlerce yürünen bir süreçtir. Zaten bunun adı da heyecan sürecidir.
Son dönemlerde büyük çabalar ve 51. yılı kutlarken daha da coşku, daha da başarılı bir sezon olsa idi diye düşünüyorduk. Lakin futbolun içinde her şey var. Vali beyin bile 51. yıl konuşmasında son derece duygu yükü varsa işte orada bu takımın sırtının yere gelmeyeceği de sinyalleridir.
Kim ne söylerse söylesin her bir ağızdan neler konuşulursa konuşulsun, olmuşa çare bulunmaz. Bu sezon da böyle geçti. Şimdi asıl konuya gelelim. Siz yayıncı kuruluş Giresun’a maç anlatımı için bir kaç haftadır bir spiker bulamıyorsanız, bu işi çok ciddiye almıyorsunuz demektir.
 Üç haftadır maçlar İstanbul’dan anlatılmakta. Takımların cezalısı, sakatı veya kadroya alınmamaları hatta şehrin atmosferini bilmeden yapılan tüm süreçler bu TV’nin bu lige verdiği önemi gösteriyor.
Süper ligdeki maç yayın akışı ve röportajlarda neler oluyor, kaç kişi ile söyleşiler yapılıyor görüyoruz. Sadece ben yapılan bu tür davranışların hem kulüplere, hem de seyir zevki içindekilere olan bir saygısızlık olarak görüyorum. Spiker olmayan kişilerin bile soru sormada zorlandığı bir kanalın kişilerini nasıl anlayacağını çok merak ediyorum. 
Teknik direktör Metin Diyadin;  kaç haftadır yapılan haksızlıklar, verilmeyen penaltılar,  çok rahat çalınan düdükleri ve bu haftaki verilmeyen penaltıyı görünce artık ne diyeceğini de şaşırdı.
Vallahi karar kiminse hüküm O’nda. Çalarsa çalıyor, çalmasa da  ‘böyle gördüm’ diyerek su yüzüne çıkmaya çalışan bir düdük sevdalıları var.
İşte Türk Futbolu’nda ki son durum. Gerisi sizin düşünceleriniz. Bakalım buna ne diyecekler. Esen kalın.

 


Giresunsporspor28Çotanaklaryalçın-esenmetin-diyadin

Yazarın diğer yazıları

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha