12 April 2021 Monday
Değeri bilinir bilinmez ama çok büyük bir marka haline gelmiş Giresunspor'a birkaç maç kötü gitti diye sitem edenlere bu kulübün değerini bilmiyorlar derim. Siz sadece madalyonun bir yüzüne bakarak hareket ediyorsunuz.

Oyun taraftar ve top. Oynar gibi davranıp hep bir kandırmaca değil mi? Sevinçler, hüzünler, bir garip ki hepsi bu sahanın içinde çizgilerin içinde tutanı atanı beraberce bir gol ve sevinç hepsi bir gol adına yapılanlar ama işin arka tarafını bilen yok.

Değeri bilinir bilinmez ama çok büyük bir marka haline gelmiş Giresunspor’a birkaç maç kötü gitti diye sitem edenlere bu kulübün değerini bilmiyorlar derim. Siz sadece madalyonun bir yüzüne bakarak hareket ediyorsunuz.

Yönetimin yaşadığı zorluklar ne olacak? O zaman olayların ön muhasebesini yapmadan bu yönetimi ve futbolcuları söylenecek en son söz bazı kişilerin atıp tuttukları sözlerin yanlış olduğu vurgusudur.  

Zor bir durum. Kulüp yönetimi bunca çıkmazın içinde bu zor durum için uğraşırken birileri karalama kampanyası yapmaya başlamasını esefle kınıyorum. Hayal ve hikâye anlatmaya gerek yok. Bu kadro olduğundan daha fazlasını başarmak için uğraşıyor.

Karamsarlığa lüzum yok. Benim hâlâ başkan ve arkadaşlarına ve futbolcularına güvenim tam. Ben deplasmanda taraftarla bu takım futbol oynayamıyor diyorum. Sebebi açık ve net. İstanbul’da 10 bin kişi stada gelmiş, futbolcu önce sahaya çıktımı bu sahada nasıl bir ayakkabı giyerim diye söyleniyordu. Lakin o seyirciyi gördü mü gözü sahada değil, taraftarda oluyor.

Acaba hata yapar mıyım der gibi endişeli durur. Bir de maçtan önce otelle gelip şunu yapın biz sizin için yolları aşındırdık hatta forma vermedi mi koridorda veya soyunma odasında neler yaşandığını bildiğim için bunu yaşayın olarak onların rahat olmadıklarını gördüm. Ha maça gelmeyin demiyorum. Onlara gereken desteğinizi verin. Benim anlatmak istediğimi anlamış olmanız lazım.

Sevgili okurlarım. Yıllardır Giresunspor’un içinde biri olarak bazı kişilerin söylemlerine katılmadığımı açıkladım. Adam basından biri bile olsa bir maçına gelmiyor, çıkıyor ahkâm kesermiş gibi futbolcular şunu alıyor oynasınlar veya s....gitsinler ifadeleri kullanıyorlar.

Bunlar hem basın ağzına hem de buralara kadar getirilen mücadelenin futbolcularına yapılanlara yakışır. Yazık onlarında kötü olduğu dönemler olabilir. Futbolda kazanmanın da kaybetmenin de bir vebali vardır.

Eğer sen taraftar olarak eşit davranmazsan o zaman iplerin koptuğu andır. Ben bu taraftarın içgüdüsüne inanarak gereken desteği her zaman vereceklerine inanıyorum. Kim bu takım ve yönetim hakkında kötü düşünüyorsa yanlış düşünce içinde olduğunu beyan ederim.

Galibiyetlere alkış tutuyoruz. Göstermemiz gereken sabır ve hoşgörü aslında hedefe de ulaşmanın gerekliliğidir. Giresunspor bu karamsar tabloda bu lige renk kattı. Bir gerçek var ki bu tabloyu kimsenin görmemezlikten gelme şansı yoktur.

Arızada belli tespit de belli. Futbolu öne çıkarıp bazı fesatlıklar yapıp sporseverlerin önüne gelmemek lazım ki bu bedeli hepimize pahalı gelmesin. Bizim için yendiğimiz dünün yanında, yenemeyeceğimiz hiç bir yarın yoktur. Esen kalın.

 


GiresunsporBolusporGöztepespor28Yücel-İldizMustafa-Bozbağyalçın-esen

Yazarın diğer yazıları

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha