12 April 2021 Monday
büyük adım atmaktan korkmayacağız. Çünkü uçurumu küçük sıçramalarla geçemezsiniz.

Giresunspor’da gerçekleri yazmak, yazınca yazılanları savunmakta önemlidir. Anlayan olmasa bile vicdanen hesap vermekten kurtulursun.

İyinin ve kötünün yaşanması diğer tarafta kolaycılık gibi gözükse de ortada ister olmuş veya olmadı derseniz bile bir başarının olduğu aşikârını da unutmamak gerekir.

Bu şehirde futbolun penceresi aralandığında hep geçmişi görürdük, şimdi ise geleceği görmeye başladık. Bu mütevazı hoşgörülü bir anlayışla hatta dar bir bütçe ile yaşananları görünce birde madalyonun diğer yüzünde diğer takımlarla kendimizi karşılaştırınca büyük işler yapmış olduğumuzu söyleyebiliriz.

Ben Giresunspor’u yazarken hep hüzünlü hikâyelerle doluyorum. Dile kolay 14 yılımı basın ve medya sorumlusu olarak Giresunspor’a ayırdım. Neler yaşadım, neler gördüm. İsyanlarım bile oldu. Kâh eleştirdim, kâh ona yürekten bağlı oldum.

Bazı dönemlerde haykırdım bile, yanlış gördüm yazdım. TV SPOR programları yaparak gurbetteki Giresunspor taraftarları ile iç içe oldum. Onların sorun ve şikâyetlerini dinledim. Onların bu takıma nasıl sahip çıktıklarını da gördüm.

Bazı kişilerin Giresunsporlu olmasına rağmen hiç bir katkı yapmadığını bu şehirde yaşayıp ismini dahi anmadığına da şahit oldum. Bu takımın ve kulübün yükünü çekecek bir cengâverin olması gereğini ortaya koydum.

O cengâvere hep destek olmak için bize düşen ne ise yapmaya çalıştım. Bazı iç ve dış sıkıntıları gidermek olmaması gereken bazı tavırların yapılmaması gereğinde uyarılarda bulundum. Yani Giresunumuz’u çok severken hata yapmayalım istedim.

Tabiki zaman zaman bazı zorluklarla da karşılaştım. Şimdi bambaşka bir çehre ile Giresunsporumuz’u 5 yıldır taşıyan yönetim ve başkan anlayışı ile ona destek verme de hep birlik içinde olmaya çalıştık.

Bizlere her türlü desteği veren yönetim ve başkanımıza da sağ olsunlar diyorum. Asıl görünmeyen kahramanları da yazmak isterdim ama ligin bitiminde hepsini tek tek yazarak bu sayfamda bu kahramanları da sporseverlerin bilmesini sağlayacağım.

Anlatılması gereken bir hikâyenin daha başına geldik. Okumaya başladık Play of  dedik daha da ileri gidebilirdik, nasip buymuş dedik.

Şimdi biz değil bizim takımı sezon başında iş yapmaz diyenler korksun diyerek taraftarlarımızı hep bir yürekten play of da takımımızın yanında görmek istediğimizi söylemeliyim. Bazı spor duayenleri onları küçümsemedik, sadece düşündüğümüzden daha çok iyi çıktı diyorsa burada biraz düşüneceksin.

Onun için büyük adım atmaktan korkmayacağız. Çünkü uçurumu küçük sıçramalarla geçemezsiniz. Esen kalın.

 


yalçın-esenGiresunsporMustafa-BozbağDenizlisporEskişehirsporGöztepeÜmraniyesporAltınordu

Yazarın diğer yazıları

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha