12 April 2021 Monday
Giresunspor'u her yerde sırtımızda taşıyarak onunla yücelmek gerekir.

Futbol öyle bir oyun ki ne zaman ne yapacaksın bilemezsin. Futbol severleri stada çekmek istiyorsan iyi oynayıp onları tribünden mutlu ayıracaksın.

‘Giresunspor iyi mi oynadı’ derseniz, evet. İyi futbol ve mücadele ile bizlerden tebrik aldı. Bu futbolun tek çaresi gol ise onu başaramadık. Ben tüm futbolcu kardeşlerimi kutluyorum.

Şimdi karşındaki takıma bir bakalım. Şöhretler karması dersen doğru olur. Başlarında belki de bu ligi bile tanımayan, hatta ilgi bile duymadığına inandığım bir teknik patron var. Onun eline en iyileri vereceksin, varsın takımı kafaya oynatsın. Bunu her kes yapar.

Bizim gibi mütevazi takımları da Yücel Hoca gibileri farklı yerlere taşırlar. Mustafa Denizli’nin bizim hocadan tek farkı hobisinin yukarılara ulaşamamasıdır. Yaptığı başarılar zaten ortada ama O’na verilen imkanlar Yücel Hoca’ya da verilse bakın neler olur siz bile hayal edemezsiniz.

Eskişehirspor takımının doksan dakika içinde yaptığı doğru dürüst bir gol pozisyonu dahi yok. Peki nasıl oluyor da bu takım buralarda derseniz onu da siz düşünün.

Giresunspor iyi mücadelesini golle süslemiş olsa idi burada daha da farklı şeyler yazabilirdim. Yok şu festival, yok şu organizasyon deyip şu takımın maçını kapalı gişe bir kez izletemiyoruz. Ne yaparsanız yapın Giresunspor’u her yerde sırtımızda taşıyarak onunla yücelmek gerekir.

Şu anda önümüzde iki deplasman var. Bunlardan en az bir şekilde puan kayıpları yaşarsak biz bu ligde istediğimiz konuma geleceğiz diye düşünüyorum. Zaten basın toplantısında teknik patron Yücel İldiz; “Oyuncularıma güveniyorum. Böyle mücadele etsinler, sırtımızı kimse yere değdiremez” deyip gazetecilere de özverili bir konuşma yaptı.

Mustafa Denizli ise  ‘Kötü zeminden istediğimiz futbolu oynayamadık’ dedi. Peki  sizin sahanız harika olmasına rağmen  bir takımdan evinde beş gol yiyerek mağlup oldu.  Siz geldikten sonra da berabere kalıp ayrıldığın maçlara, galip gelememene ne diyeceksin.

Demek ki bu işler çok fazla şöhretle olmuyor. Biz oynadık, onlar seyrettti. Teşekkürler Çotanaklar, teşekkürler, yönetim, teşekkürler futbolcu kardeşlerim, kazanamadık ama dik durduk, maçı ekranlardan bile izleyenlere bu takım harika oynadı dedirttiler ya o bize yeter de artar. Esen kalın.


Giresunsporspor28yalçın-esenEskişehirsporYücel-İldizmustafa-denizli

Yazarın diğer yazıları

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

  • Nizamettin Bilir 14.03.2017 07:35

    Ümraniye maçına hayıflan ayrıca Eskişehir sporuda gözünüzde fazla büyütüyorsunuz bunun nedeni Eskişehir sporun medyada fazla yer bulması Giresun spor benim hedefim üst lig diyorsa kimseyi gözünde büyütmemeli sizde büyütmeyin Y.Malatya büyütüyormu hayır bak herkes onu takip ediyor.En önemli maç önündeki maçtır değilmi sen bir hafta sonraki maça odaklanırsan mağlup olursunÜmraniye maçına takımı iyi motive edemeyen Tekmik adam ve yönetim ve Giresun yerel basını mağlubiyeti hazırlamıştır işin Türkçesi budur.

Yorum yaz

Captcha