27 November 2020 Friday
Futbolu mu konuşalım, yoksa dolar- euro'nun yükselişi ve her tarafın krizin içine girdiğini mi? Bir de bu artışlarla kulüplerin durumunu mu konuşalım?

Artık futbolcu önceleri gibi TL ile konuşmuyor transferde alacağı ücreti. Peki, bu artışların önüne geçilemezse ne olacak? Valla ben de işin içinden çıkamıyorum. Ne diyeyim Allah herkese kolaylık versin.

Bugün ortama bir bakalım ki daha önce bu zamanda lig bittiğinde çok takım futbolcu pazarında yerini alıyordu. Gazete sütunlarında birkaç isim dışında haber bile yok. Herkes bir tarafa yuvarlanmış gidiyor. Birde siyaset işin içine girmiş, kimsenin futbol umurunda bile değil.

Piyasaların hareketlenmesi her halde seçimden sonra olacakmış gibi geliyor bana. Giresunspor’a gelince bakınız bu şehirde hâlâ bir tık yok.

Sadece yönetim ve başkan haraketlilik adına bir şeyler yapmaya çalışıyorlar. İyi transfer müjdeleri vermeye çalışıyorlar. Amaç her zamanki gibi yine başa güreşmek olduğundan bazı futbolcuların biletlerinin kesileceği, hatta çok futbolcu ile yolların ayrılacağı sinyallerini alıyoruz.

Doğrumu yapılıyor. Bence evet. Bu ligde hangi takım prim sisteminde bu kadar bonkör davranıp başarılı olmaları için ne gerekiyorsa yapar. Yok, kardeşim kapasite bu dersin eyvallah ama bazıları galibiyette bile sevinmiyorsa buna çare bile sezon içinde bulunmadığından çal oyna istersen alkışlarsın demek geliyor.

Bu formayı sadece para için kullananlar, işi bitmiş adına yapılanlar olursa bırakın bu kulübü yanından bile geçirmeyin. Bize bu kulüp adına sevgisini mücadelesini verecek futbolcular lazım. Yoksa git al getir dediğinde futbolcu çok ama biz artık bazı şeylerin altında ezilmeden başarıyı yakalamamız lazım.

Çünkü bu şehrin artık buna ihtiyacı var. Kime şikâyet edelim ki bu şehrin taşına dokunmayanlar anmalara gelince ön safhada bulunan o Giresun eşrafları siz de elinizi bir atın bu kulübe ne olacak çok mu zor ki bu şehirde hiç bir şeye karışmadan yaşayıp da sonrada maval okumak derler ya işte hep bu sonuç bir kaç kişinin omuzunda olduğu için onlar önemseme bile önemsemez.

Olan da bu şehre olur. Bazen neden bu kadar çile çekiyorlar diye düşünüyorum. Herkes boş veriyor siz hâlâ mı diyorum ama onların içi cıvıl cıvıl Giresun ve Giresunspor aşkıyla coşuyor. Günlerini Giresunspor ile avutuyorlar. İstiyorlar ki bizim gibi sevdaları olsun diyorlar.

Nerede. Sadece bazı hırsların yüzünden şehri de futbolu da unutmuşlar. Onlara da kolay gelsin. İsim vermeyeceğim ama bazen bu nasıl iş kardeşim hali vakti yerinde bu şehrin çoğu yerleri onların ama Giresunspor’a ve şehre bir katkıları yok dedin mi kulak bile asmıyorlar.

Helal olsun. Bu şehir nasıl kalkınacak, nasıl birlik içinde başarıya koşacak. Koştur bakalım bunlar olmadı mı? Esen kalın.


Giresunsporspor28Çotanaklaryalçın-esenMustafa-Bozbağmetin-diyadin

Yazarın diğer yazıları

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha