07 March 2021 Sunday
Çünkü son vuruşu yapacak bir golcün yok. Orta sahada maç başından itibaren koşan üretmede olmayan bir oyuncu hâlâ oynatılıyorsa ve değiştirilen iki oyuncunun yerine sahaya atılan oyuncular istenileni veremiyorsa orada durup şu yanlış oldu dememek gerek. Aksi olsa idi ne diyecektik o zaman

Bu şehirde kişiye özel de olsa konular bir başka konuşulur. Olayları uzaktan seyredenimiz çoktur. Neden kadro dışı kaldı, neden bir açıklama yok denilebilir.

Ben açıklayayım. 21 kişilik maç kadrosunda varsın, hocan zaman içinde sana şans veriyor. Herkes orada maç için can derdinde iken, ‘Bana bu hak mı’ diye isyan edersen, daha önce oynamayan o arkadaşlara sence yanlış yapmaz mısın?

Onlar oynamazken, hem teknik hem de idareci yönünde böyle bir süreç geçirdiler mi? Hayır. Çünkü çok çalışmanın oynamak için mücadele etmenin semeresini alacaklarını biliyorlardı. İdareciye isyan etmek neyin nesi kardeşim?

 Bunu duyan diğer idareci ‘nedir bu söylemin’ dediğinde O’na karşı söylemlerde bulunup idareciyi hiçe sayarsan, ben de olsam bir dakika bile beklemeden kadro dışı bırakırım. Her neyse hayırlısı diyelim.

Giresunspor takımını maç başlamadan çok inançlı görmüştüm. Bu maçın alınması için birlik ve beraberlik mesajlarına şahit oldum. Taraftar her zamanki gibi yerini almış maçı bekliyor ama hâlâ çoğalma yok taraftarda ve ben yine bu stat ne zaman dolacak merak ediyorum.

Bu ligin en kritik maçına çıkılacak. Rakibin taraftarı maça geliyor. Biz bir adım ötemizdeki stadyuma gelme lütfunda bulunmuyoruz. Kimse şu şöyleydi demeyecek.

Maçın analizini teferruatlı bir şekilde yapmaya gerek yok. Lakin bazı bölümlerde iyi futbol bol atak ama sonuç sıfır. Çünkü son vuruşu yapacak bir golcün yok. Orta sahada maç başından itibaren koşan üretmede olmayan bir oyuncu hâlâ oynatılıyorsa ve değiştirilen iki oyuncunun yerine sahaya atılan oyuncular istenileni veremiyorsa orada durup şu yanlış oldu dememek gerek. Aksi olsa idi ne diyecektik o zaman.

Bundan sonra neler yapılacak ona bakalım. Geriye dönüş olmayacağı için önümüze bakacağız. Biz inancımızı kaybetmedik, siz de kaybetmeyin. Esen kalın. 


yalçın-esenGiresunsporspor28ankaragücüÇotanaklarBalıkesirspor

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha