27 November 2020 Friday
. Çok zengin ama bir bakıyorsun bir zaman sonra sıfırı tüketmiş. Dostluklar kaybedilmiş, çok olacağına seni bakacak yeteceklerle şükretmesini bileceksin. Biz hâlâ bazı sıkıntılar yaşamamıza rağmen ayakta isek bir şeylere imza atmışız demektir

Yine herkesin birbirini çekemediği, en yakın arkadaşının bile bir işte başarılı olduğun halde karaladığı, ha devlette ha özel sektörde çalışmışlığın verdiği özveriye uymadan, sadece görüntü olarak yaptığın her davranış ve tutum sadece kendini vereceğin zararla örtüşecektir. Bu yaşantın boyunca hep karşına çıkacaktır.

Şu anda boş geç para kazan veya hiç çalışma çık oyna kaybet.  Peki emek bunun neresinde. Ben bilemem oynayan da sensin kaybeden de. Dur dön bak şöyle arkana senin için neler yapılmış, senin futbol adına rahat etmen için kimlerin kapısı çalınmış.

Ha sen ‘boş ver oynayıp çeker gideriz’ dersen ona da eyvallah. Söylenecek söz yok. Giresunspor yıllardır bir özlemin peşine takılıp gidiyor. İyi başlanıyor, kötü bitiyor. Kötü başlanıyor iyi bitmesi için uğraş veriliyor. Bu sezona bir anlam bulamadım. Ne demeliyiz ki?

Bence satmışım dünyayı deyip şarkımı söylesek. Elimizden başka  bir şey gelmiyor. Ah Giresun’um ah alışı gelmişin dışında bir yaşam öyküsü. Zaman zaman yaşananlar kavgalar, mutluluklar, inişli çıkışlı grafikler tam bir dramatik öykü.

Kısaca yaşananlar yaşandı. Artık bundan sonrası için neler olmalı onu tartışmalıyız. Sezon biter ben bu satırları yazarken içimde olan bazı duyguları da kaleme dökmeye başlarım. Kimse alınmasın, kırılmasın der yine Yeşil beyaz formamım  maçlarına odaklanırım.

Bazıları hâlâ neden böyle diyor diyebilir. Kardeşim bir misal vereyim. Çok zengin ama bir bakıyorsun bir zaman sonra sıfırı tüketmiş. Dostluklar kaybedilmiş, çok olacağına seni bakacak yeteceklerle şükretmesini bileceksin. Biz hâlâ bazı sıkıntılar yaşamamıza rağmen ayakta isek  bir şeylere imza atmışız demektir. Esen kalın.


giresunsprospor28Samsunsporyalçın-esenÇotanaklar

Yazarın diğer yazıları

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha