13 April 2021 Tuesday
Giresun sporda kadro sıkıntısı yok. Herkesin bu takımda oynama durumu var. O olur diğeri olur. Amaç Giresunspor ise gerisi teferruattır

Çoğu gazeteci ve taraftar, Elazığspor müsabakasında neden sağ bek Caner’in oynatılmadığını soruyor. Bunun teknik heyetin tercihi olduğunu da bilinmelidir. Recep’in ilk on birde oynatılmadığı yorumlarına da aynı yanıtı vermek isterim.

Tercih meselesidir. O hafta kim iyi çalışmış, kim daha iyi mücadele ve oynama azmi taşımışsa O’nu tercih ediyorlar. Bunlar büyütülecek bir konu değil. Onların yerine oynayanlarda onlar kadar elinden geleni yapmışlardır.

Giresun sporda kadro sıkıntısı yok. Herkesin bu takımda oynama durumu var. O olur diğeri olur. Amaç Giresunspor ise gerisi teferruattır. Biz hem Caner’in hem de Recep’in bu takıma çok şeyler vereceğini biliyoruz. Caner’in alınmasıyla çok mutlu olan biriyim. O’nun Malatya’da yaptığı bindirmelerini görünce işte böyle biri gerek demiştim. Bir maç oynamadı diye ortalığı bulandırmamak gerek. Çünkü hepsi bizim çocuklarımız. Diğerlerine de haksızlık yapmayalım.

                Ben sıradan bir köşe yazarıyım. Yolda yürüyen her hangi bir vatandaş da diyebilirsiniz. Zaman zaman sesli zaman zaman da bu satırlara Giresun ve sporu hakkında yazılar yazıyorum.

Bazılarına sorunları anlatıyor ama anlamak istemiyorlar. Her futbol mevsiminde bazı sıkıntılar oluyor. Ne hikmetse bir türlü akıllanmıyoruz. Olanlar da bize oluyor. Kafalarımızı duvarlara çarpıyoruz.

Futbolun bize çizdiği yol, meşakkatli ve güzelliklerle dolu olabilir. Önemli olan başka yollara sapmamak. Bu takımdan kimsenin kuşkusu olmasın. Yukarıda belirttiğim gibi konular özensiz, ciddiyet içermiyor. Bırakın herkes kendi işine baksın.

Biz bu işi yıllardır bilenlerden daha mı iyi biliyoruz. Bir zamanlar bu kulüpte herkes, biri, herhangi biri ve hiç kimse diye 4 yönetici vardı.

Tabiki kulüp adına yapılması gereken çok önemli işlerde vardı. Herkes birinin bunu yapacağından emindi. Fakat kimse yapmadı. Aslında bu işleri herhangi birileri de yapabilirdi. Fakat yapılmadı.

Şimdi bu dört öğenin yerine bir yönetim anlayışı ve başında da bu işi bilen biri var. Geriye dönük hikaye çok. Anlatması da kolay, yazması da ki biz bu güne deşarj olduk.

Bizim yazgımız farklı biz geniş düşünüyoruz. Kulüp artık bazı şeyleri aştı. Bu hafta Ümraniyespor maçı ile de üç puan alarak beraberlikten sonra galibiyetle devam etme hamlemizi yapmalıyız.

Biz iyi bir aile iyi bir takımız. Çok daha dikkatli olmak zorundayız. İyi kaliteli birlik içinde savaşan bir futbol ordusuna sahibiz. Bu böyle bilinmeli. Esen kalın.

 


recep-aydıncaner-arıcıGiresunsporspor28çotanakkampyalçın-esenElazığsporÜmraniyespormetin-diyadinMustafa-Bozbağ

Yazarın diğer yazıları

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

  • Nizamettin Bilir 28.09.2017 11:16

    Giresun sporun Tesisleşme kalıcı gelir ve kurumsallaşmada hangi çizgiye geldiği ve yapılan çalışmalar ile ilgili bilgilendirici bir yazı yazmanız mümkünmü?Başarılar dilerim.

Yorum yaz

Captcha