20 May 2019 Monday
Herkes futbolcu olarak aklını başına alsın. Neye kime hizmet ettiğini iyi bilsinler. Bu futbolla kimin yüzüne bakacaksınız

Bir takım bir maçta hiç şut atmaz mı deseler demek ki atmıyor derim. Bir takım bu kadar özenle üzerinde durulurken, kılını kıpırdatmaz mı deseler demek ki kıpırdamıyor. Bir takım maçı koparmak için hiç savaşmaz mı deseler demek ki savaşmıyor diyemezdim.

Demek ki bazı şeyler söylenmek de geç kalınıyor. Giresunspor takımı 90 artı 5 dakikada bir gol pozisyonu bile bulamadan maçı kaybetti. Nedenini sormuyorum. Çünkü sorunca sorunlar da büyüyor. Savunma aksıyor. Orta sahada topu tutan, savunmaya yardım eden yok. Forvette doğru dürüst topla buluşan yok.

Peki nasıl olacak ki bu durum düzelecek? Bence biraz zor. Üç maç üzerinden iki takımı bir tarafa bırak deplasmanda Osmanlıspor maçı dahil iyi oynayamamamıza rağmen galip gelmemiz takım için iyi sinyalleri gösteriyordu.

Belki şu milli maç arasından sonra raylar iyice oturur ve tren iyi hareket eder. Yoksa bu vurdumduymazlık hatta duyarsızlıkla neler yaşayacağımızı düşünemiyorum.

Ey futbolcular size sesleniyorum. Bu kadar rahat bir ortamda yapacağınız tek şey bu takıma faydalı olmanız. Yazık değil mi bu yönetime, bu taraftara? Marmaralı Çotanaklar grubu 95 dakika desteklemesine rağmen takım varlık gösteremiyorsa yazık değil mi? Bu başkana yazık değil mi? Tüm söylemlere kulağını kapatan sadece takımın başarısı için uğraşan bu adamlara yazık değil mi?

Ben bunu bir kaza olarak görüyorum. Herkes futbolcu olarak aklını başına alsın. Neye kime hizmet ettiğini iyi bilsinler. Bu futbolla kimin yüzüne bakacaksınız. Bu işin çözümü insanın gönlünde yüreğindedir. Onu bir anlayabilsek yeter..


yalçın-esenGiresunsporspor28ÇotanaklarÜmraniyespor

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha